Чемпіонат світу з футболу вже точно стане «більшим» – але не таким «європейським»? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92

Чемпіонат світу з футболу вже точно стане «більшим» – але не таким «європейським»?

Сьогодні ФІФА офіційно збільшила кілкість учасників ЧС до 48-ми команд – починаючи з 2026 року

Рада ФІФА анонімним голосуванням затвердила збільшення – починаючи з 2026 року – кількості ЧС з футболу до 48-ми команд, повідомляє Champion.Починаючи з 2026 року, 48 збірних будуть поділені на 16 груп по 3 команди у кожній. Кращі дві команди з кожної групи пройдуть у плей-офф з 32 учасників.Починаючи з 2026 року, 48 збірних будуть поділені на 16 груп по 3 команди у кожній. Кращі дві команди з кожної групи пройдуть у плей-офф з 32 учасників.


Новий формат змагання складений таким чином, що кількість днів відпочинку скорочено не буде, а команди, що дійдуть до фіналу, проведуть сім матчів, як і за нинішньої схеми... не буде і збільшена загальна тривалість турніру, яка зараз становить 32 дні.


Далі виникає цілком логічне питання, скільки збірних який континент відправлятиме на ЧС-2026. Щодо цього офіційної інформації поки що немає.


Щоправда, напередодні видання Globo повідомило наступне: Європа отримає 16 місць, Африка – 9,5 (9 команд вийдуть напряму, а ще одна візьме участь у міжконтинентальних стикових матчах), Азія – 8,5, Південна Америка – 6,5, КОНКАКАФ – 6,5, Океанія – 1.


Як бачимо, переважну кількість місць отримає далеко не Європа, а інші континенти. Наразі від Старого Світу на ЧС «їздять» 13 збірних.


Щодо інших континентів, то Азія наразі має 4,5 місця (буде збільшено на 4!), Африка – 5 (буде збільшено мінімум на 4!), КОНКАКАФ – 3,5 (буде збільшено на 3), Південна Америка – 4,5 (буде збільшено на 2). Ну, і Океанія омине стикові матчі й отримає пряму путівку.