Україна може контратакувати в кіберпросторі
Порошенко заявив, що Київ в змозі відповісти на кібератаки Росії
Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна здатна відповісти на кібератаки з боку Росії. Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на спільній прес-конференції з президентом Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо сьогодні в Гельсінкі.
Україна – не єдина мета кібератак: всі європейські країни і Сполучені Штати – об'єкти кібератак, і це елемент гібридної війни.
«Росія здійснює кібератаки не тільки проти України, і це було підтверджено. У нас є дуже сильний кіберпідрозділ, і тому Україна може контратакувати. Але Україна – не єдина мета кібератак: всі європейські країни і Сполучені Штати – об'єкти кібератак, і це елемент гібридної війни», - заявив він.
Також президент України вважає, що світова спільнота має сформувати нову структуру глобальної безпеки. «Ми повинні бути готові до таких викликів з боку РФ, тому що після незаконної анексії Криму вся світова безпека змінилася, тому що вона базувалася на Статуті ООН, а один з членів ООН порушує ці закони. Тому ми повинні придумати нову структуру глобальної безпеки, нові принципи глобальної безпеки», - додав він.
Як повідомляв УНІАН раніше, в кінці минулого року президент України Петро Порошенко заявляв, що протягом двох місяців зафіксовано близько 6,5 тисяч спланованих кібератак на сайти відомств та державних інформаційних ресурсів.
«Ми маємо справу з глобальним безпековим викликом, який Росія кидає всій євроатлантичній спільноті», – заявляв президент.
Пізніше в Давосі Порошенко заявив, що кібератаки є частиною гібридної війни РФ. Президент наголосив, що у світі спостерігаються великі проблеми з глобальною безпекою через двох лідерів – президента Сирії Башара Асада та президента РФ Володимира Путіна.
«Тут, у Давосі, ми мали цікаву тему для обговорення щодо відповідального лідерства. Думаю, що через двох безвідповідальних лідерів – Ассада та Путіна, ми маємо великі проблеми з глобальною безпекою», - підкреслив Петро Порошенко.