В’ятрович замахнувся на свята - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91

В’ятрович замахнувся на свята

Український інститут національної пам'яті підготував законопроект про скасування в Україні державних свят 8 березня, 1 і 9 травня

Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив директор інституту Володимир В'ятрович, повідомляє “УП”. "Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Також я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня", - підкреслив він.



У нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Усе це потребує певного впорядкування.



За словами історика, Український інститут національної пам'яті вже розробив відповідний проект закону "Про державні свята в Україні". "Найближчим часом будемо виставляти на громадське обговорення це питання. Головним завданням в цьому напрямку буде, дійсно, впорядкування цих свят, тому що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Усе це потребує певного впорядкування. Я думаю, що цього року депутати підтримають нашу ініціативу і ухвалять цей закон", - заявив В'ятрович.


На його думку, на держаному рівні мають відзначатися лише ті свята, які присвячені подіям, що були переломними та надзвичайно важливими для України як держави, наприклад, День незалежності й День Конституції. "А не якісь свята, які залишилися нам у спадок від радянського минулого", - додав історик.


В'ятрович нагадав, якою великою перемогою для України була відмова від 23 лютого. "Це свято вже майже зникло, і показником того є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто 14 жовтня абсолютно поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. З часом 14 жовтня повністю приживеться і буде саме тим днем, у який ми будемо згадувати захисників України, захисників в широкому сенсі", - зазначив директор інституту національної пам'яті.