Людмила Плахотна розповіла про діяльність професійно-технічної освіти Волині та оголосила завдання на 2017 рік - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08

Людмила Плахотна розповіла про діяльність професійно-технічної освіти Волині та оголосила завдання на 2017 рік

Сьогодні відбулася розширена нарада керівників професійно-технічних навчальних закладів

Лариса ЗАНЮК


В актовій залі Луцького ВПУ будівництва та архітектури зібралося близько 90 осіб – представники ПТУ, влади, облспоживслужби, центру зайнятості, роботодавці, преса.
Начальник управління освіти, науки та молоді облджержадміністрації Людмила Плахотна наголосила, що незважаючи на усі виклики, які переживала профтехосвіта Волині у 2016 році в частині фінансування, сьогодні це мережа з 22-х професійно-технічних навчальних закладів, з них 3 – структурні підрозділи ВНЗ, що охоплюють близько 20 тис. Осіб.
Очільниця освіти зазначила такі прорахунки галузі:
– Уряд затвердив перелік із 19 професій загальнодержавного значення, підготовка яких здійснюється за кошти держбюджету. У наших ПТНЗ таких 5. Отже, робота не проводиться.У поточному році значно збільшені видатки на будівництво, ремонт та утримання доріг, але жоден навчальний заклад не має ліцензії на підготовку робітників для роботи на дорожньо-будівельних машинах.У поточному році значно збільшені видатки на будівництво, ремонт та утримання доріг, але жоден навчальний заклад не має ліцензії на підготовку робітників для роботи на дорожньо-будівельних машинах.
Негативна динаміка у професійному навчанні безробітних. У 2016 р. до співпраці із регіональними центрами зайнятості долучились лише 7 ПТНЗ і перепідготовку пройшли лише 410 безробітних громадян. Керівники ПТЗ мають налагоджувати тісніші контакти зі службою зайнятості.
Необхідно поширити досвід Колківського ВПУ і створити упродовж 2017, 2018 років Центри кар’єри у кожному ПТНЗ .
Людмила Володимирівна назвала 5 малокомплектних ПТУ, в яких до 300 учнів – ПТУ №5 м. Ковеля – 193 учні, ПТУ№27 м. Берестечка – 259, Оваднівський професійний ліцей та ПТУ №22 смт Луків по 300, технічний коледж ЛНТУ – 280.
– Будуть створені багатопрофільні центри професійної освіти, як Луцьке ВПУ будівництва та архітектури, де працюють навчально-практичні будівельні центри від компаній «Хенкель Баутехнік (Україна)», «Кнауф Гіпс Україна», «Снєжка Україна» та Луцький центр ПТО. В області буде 4 - 6 таких центрів та коледжі з більш конкретною професійною спеціалізацією та можливістю надавати повну середню освіту, професійні ліцеї, які стануть структурними підрозділами вищеназваних навчальних закладів.
До 01.09.2017 року заплановано приєднати ПТУ №5 м. Ковеля до Ковельського професійного ліцею, а також ПТУ №11 м. Нововолинська до Нововолинського ВПУ.Невирішеним є питання проходження практики учнями ПТНЗ на виробництві, бо з підвищенням мінімальної зарплати до 3200 грн роботодавці відмовляються брати учнів на оплачувані робочі місця.Людмила Плахотна розповіла про новий проект «Досвід Естонії на підтримку реформам професійної освіти в Україні, Волинська область» та про позитивний досвід Нововолинського ВПУ, яке активно співпрацює із Комплексом шкіл гастрономічних і готельних справ у Хелмі.


Невирішеним є питання проходження практики учнями ПТНЗ на виробництві, бо з підвищенням мінімальної зарплати до 3200 грн роботодавці відмовляються брати учнів на оплачувані робочі місця.
Але дуальну систему освіти (навчання і робота), про яку активно розповідали учасники наради, уже використовують у ПТНЗ області: це Володимир-Волинське ВПУ і українсько-польське підприємство ТзОВ «Гербор Холдінг». ПТУ №22 смт Луків та підприємство «Ратнівський аграрій».
Підприємець Валентин Чернецький продемонстрував на слайдах, як у «Ратнівському аграрії» проводять спільний обробіток землі з використанням сучасної високоефективної техніки підприємства за участі учнів ПТУ.


Повний текст доповіді та рішення http://www.uon.voladm.gov.ua