В Україну їде вкрай рідкісний амурський леопард (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
В Україну їде вкрай рідкісний амурський леопард (фото)

Волинь-нова

В Україну їде вкрай рідкісний амурський леопард (фото)

Буде жити в Харківському зоопарку

У Харківський зоопарк привезуть найрідкіснішого з підвидів леопарда – амурського, повідомляє УНІАН з посиланням на завідувача зоологічним відділом цього звіринцю Олега Грищенка.Далекосхідний, або амурський, леопард знаходиться на межі вимирання.У планах зоопарку – взяти участь в міжнародній програмі зі збереження і розведення цього рідкісного виду тварин. Як уточнив Грищенко, в природі амурських леопардів і амурських тигрів залишилося дуже мало. Тому зоопарки розробили програму щодо їх збереження і розведення в неволі.


«У Харківському зоопарку найбільш рідкісним представником є амурський тигр. Наша пара входить в міжнародну програму з розведення цього виду. У природі їх залишилося близько тисячі особин», – повідомив Олег Грищенко.


Далекосхідний, або амурський, леопард знаходиться на межі вимирання. Це найрідкісніший з підвидів леопарда: за станом на лютий 2015 року в дикій природі збереглося 57 особин на території національного парку «Земля леопарда» і від 8 до 12 – в Китаї. Полювання на леопарда заборонене з 1956 року.