Найкраща квочка — індичка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18
Найкраща квочка — індичка

Волинь-нова

Найкраща квочка — індичка

Жителька села Зимне Володимир-Волинського району Лариса Кривенчук любить возитися біля курчат

Тетяна Адамович


—Найкращою «мамою» для курчат є індичка, тому в моєму господарстві, окрім іншої птиці, є індики, яких розводжу уже багато літ. Можу своїми секретами поділитись, — каже Лариса Кривенчук. — Найсприятливіші місяці для висиджування домашньої птиці — березень-квітень. Хтось закладає яйця в інкубатори, а я – під квочку-індичку. Вона і яйця добре вигріє, і пташенят потім водитиме, та ще захистить їх від хижаків і завжди навчить знайти поживу, словом – справжня пташина «мама».



Саджати квочку на яйця (їх повинна бути непарна кількість – 15—17 штук) треба ввечері. У цей час птиця спокійніша.



Тим, у кого нема індичок, господиня рекомендує класти яйця під квочок, а найкращими з них є звичайні безпородні кури. Інстинкт насиджування з’являється у них навесні: тоді вони довго затримуються у гніздах, починають квоктати, стають дратівливими, не несуться і гублять пір’я на животі. Але перш, ніж покласти яйця під квочку, переконайтеся, що птаха сумлінно сидітиме на гнізді: якщо квоктуху зняти, а вона не втікатиме — її можна садити на яйця. Ще огляньте, чи немає на ній кліщів, які турбуватимуть птицю і вона вовтузитиметься й потовче яйця. Якщо паразити є, обробіть пір’я порошком від комах (його продають у ветаптеці). А у гніздо покладіть яру солому, під неї насипте попелу.
Саджати квочку на яйця (їх повинна бути непарна кількість – 15—17 штук) треба ввечері. У цей час птиця спокійніша. І обов’язково у так звані «жіночі» дні тижня — середу, п’ятницю, суботу. Час висиджування курчат – 21 день, каченят — 28, індичат — 35, гусенят — 30—32. Для насиджування беруть яйця, не давніші тижня. Зберігають їх у темному місці при температурі 10 градусів, але не у холодильнику.
Раз на день квочка злазить із гнізда, щоб поїсти. Але якщо вставати з яєць не хоче, треба силоміць зганяти. Годувати її слід сухими кормами, зерном, яке, як і вода, має стояти поряд. Квочка також повинна «купатися» у сухому попелі, піску або землі.
— Люблю спостерігати за птицею, як вона обережно сідає у гніздо і дбайливо накриває яйця, поправляючи їх дзьобом – то так перевертає, щоб краще дихали. А буває, викидає їх із гнізда — так сортує незапліднені, які не розвиваються. У день, коли повинні з’явитися курчата, квочка стає неспокійною і не залишає гнізда. Після вилуплення пташата обсихають під «мамою», а потім сімейство треба перемістити у тепліше місце, — розповідає пані Лариса.
Курчат з інкубатора краще підкласти під квочку, коли у неї уже є виводок, але різниця між пташенятами має бути невелика. Найкраще робити це увечері — в сутінках, тихо й обережно. Уранці перевірте, чи квочка прийняла нових курчат. Якщо б’є їх, то заберіть і годуйте окремо.