Індійські папуги-наркомани знищують врожаї опійного маку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37

Індійські папуги-наркомани знищують врожаї опійного маку

Фермери кількох індійських штатів скаржаться на папуг, які регулярно прилітають на поля і знищують до 10 відсотків врожаю опійного маку

Власники макових посаджень наголошують, що кількість птахів, які прилітають на поля опійного маку, зростає з кожним роком, пише "УП. Життя" з посиланням на Mirror.Папуги-наркомани вичікують, поки працівники надріжуть коробочки маку, щоб допомогти їм дозріти.Вперше цей феномен був помічений в 2015 році в районі міста Чітторгарх в штаті Раджастан. Але в 2017 році те ж саме стало відбуватися в сусідньому з Раджастані штаті Мадхья-Прадеш.


Папуги-наркомани вичікують, поки працівники надріжуть коробочки маку, щоб допомогти їм дозріти. Тоді вони тихо підлітають до полів, стрімко летять вниз і відкушують стебло під коробочкою, а потім відлітають зі своєю здобиччю.


"Папуги стали настільки розумними, що не видають жодного звуку, коли прилітають на наші поля", – скаржиться індійський фермер Собхарам Ратход.


Наївшись, птахи засинають, ризикуючи впасти і стати легкою здобиччю для хижаків.


Щоб відлякати папуг від своїх полів, власники посадок маку застосовують петарди, б'ють в бляшані барабани та кидають у птахів каміння. Але все – марно.