Україна починає страждати від браку води, а винних покарати не можна! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.29

Україна починає страждати від браку води, а винних покарати не можна!

В Україні протягом останніх років рівень наповнення річок залишається на відмітці 20% від необхідного стандарту

Тобто, фактично, Україна починає страждати від браку води. Це пов’язано, зокрема, і з вирубкою лісів, поведінкою промислових підприємств щодо водоймищ та розчисткою водних артерій. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ефірі телеканалу ZIK.


«Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера чи річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці», – заявив міністр.Наразі Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірокНатомість за таке недбале ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання. Це пов’язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.


«Разом із Генпрокуратурою Мінекології напрацювало зміни саме до кримінального законодавства, яке передбачає підвищену відповідальність за шкоду природі. Однак в грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, який забороняє у 2017 році будь-які перевірки, зокрема і екологічні. Відтак, наразі Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок», – наголосив Остап Семерак.