Порошенко запропонував відновити спеціальні військові суди - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37

Порошенко запропонував відновити спеціальні військові суди

Приводом для цього став вирок генералу Назарову

Президент Петро Порошенко пропонує відновити спеціальні військові суди.


Про це йдеться у його заяві, оприлюдненій на Facebook-сторінці у вівторок ввечері.


Коментуючи вирок цивільного суду, який засудив бойового генерала Віктора Назарова до ув’язнення на 7 років у зв’язку з катастрофою транспортного літака Іл-76, Порошенко зазначив: "Наші військові виконують свій обов’язок захищати Україну. Інколи ціною власного життя". Стриножити їх судовими рішеннями було б нерозумно з точки зору гарантування обороноздатності та безпеки
"Розумію горе родин. Але по-справжньому винним у загибелі наших героїв є ворог, який віроломно вдерся на нашу землю. Єдиним виправданням цим смертям є наближення ними невідворотної перемоги", - сказано у заяві президента.

"За останні три роки ми виховали нове покоління ініціативних, сміливих, а часом і відчайдушних командирів, які забезпечують захист нашої України. Стриножити їх судовими рішеннями було б нерозумно з точки зору гарантування обороноздатності та безпеки", - додав він.

"Саме тому я планую запропонувати відновлення спеціальних військових судів відповідно до існуючих міжнародних практик. Оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові спеціалісти, військові експерти і військові судді, а не цивільні. Принаймні зараз, поки триває ця жахлива підступна гібридна війна", - повідомив Порошенко.

Він вважає, що рішення військових судів не будуть ставитися під сумнів українськими військовими, пише "УП".


Як повідомлялося, 14 червня в результаті падіння збитого бойовиками військово-транспортного літака Іл-76 над аеропортом в Луганську загинули 49 осіб.