Провокацію намагались влаштувати не тільки в Луцьку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22

Провокацію намагались влаштувати не тільки в Луцьку

Учасники учорашньої «акції» у Львівській області не мають стосунку до польської громади і брали в ній участь за гроші. Їх метою було створення пропагандистської картинки для медіа

Про це повідомив на брифінгу керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук, передає прес-центр СБ України.


Між 10 та 11 годиною ранку приблизно 50-70 осіб організовано прибули до с. Гряда Жовківського району Львівської області, де намагались перекрити рух автотранспорту та почали палити шини, створюючи для медіа замовну негативну картинку з України.Ткачук висловив подяку всім патріотично налаштованим українським журналістам, які вчасно відреагували на це і не дали можливості розмістити замовні статті.«Акція мала тривати до 22 години. Також планувався силовий опір правоохоронним органам», ‒ наголосив Ткачук. Він повідомив, що серед гасел, які тримали учасники, були такі як «Ні! Геноциду поляків», «Волинь у наших серцях» польською мовою, виконані досить якісно з поліграфічної точки зору. «Тобто, до акції заздалегідь добре готувались», ‒ зауважив начальник Апарату Голови СБУ.


Учасники акції прибули організовано автобусами з Хмельницької, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Організатори добирали учасників з числа осіб без місця проживання поблизу місцевого ринку.


«Правоохоронцями оперативно було розблоковано рух автотранспорту. Крім бомжів серед учасників акції встановлено велику кількість неповнолітніх осіб», ‒ повідомив Ткачук, додавши, що поміж організаторів акції були уродженець Луганщини та мешканка Львова, яка перебуває на обліку у психдиспансері.


Також Ткачук наголосив, що учасники акції з перекриття дороги не є етнічними поляками та не мають жодного відношення до вітчизняної польської громади. Натомість більшість з них була у стані наркотичного або алкогольного сп’яніння. За роботу їм була обіцяна винагорода у розмірі 200 гривень.


Правоохоронці вилучили в організаторів провокації письмові та електронні інструкції щодо порядку її організації і проведення, а учасників ‒ фаєри, димові шашки.


«Очевидно, що ця невдала провокація є частиною загального задуму в рамках російської спеціальної інформаційної операції, направленої на провокування і розпалювання міжнаціональної ворожнечі між поляками і українцями, а також маніпулювання громадською думкою в Європі», ‒ підкреслив начальник Апарату Голови СБУ.


Відео з цієї акції планували в режимі онлайн транслювати через мережу Інтернет за допомогою квадрокоптера. Паралельно готувались інформаційні «вкиди» через загальнонаціональні ЗМІ. Ткачук висловив подяку всім патріотично налаштованим українським журналістам, які вчасно відреагували на це і не дали можливості розмістити замовні статті.