Голова Держгеонадр похвалив Волинь за вирішення «бурштинової проблеми» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Голова Держгеонадр похвалив Волинь за вирішення «бурштинової проблеми»

А також сказав, що веліри Китаю, Польщі, країн Балтії український бурштин видають за свій

Хоча спеціалісти легко розпізнають походження каменю, бо він унікальний - має власне забарвлення. Про це розповів в. о. голови Держгеонадр Микола Бояркін в інтерв'ю "Цензор.нет", пише «ГПУ»."Білі" користувачі захищають свою територію. Якщо там буде незаконний видобуток, відповідатимуть вони."Нещодавно була міжнародна виставка «Amber trip 2017» у Вільнюсі. Проблема в тому, що низка країн наш бурштин видають за свій. Тобто ювеліри Китаю, Польщі, Балтії та інших країн знають, що використовують контрабандний камінь, але видають його за свій. Але наші спеціалісти легко розпізнають походження каменю. Бо український бурштин унікальний, він має специфічне забарвлення", - сказав він.
Голова Держгеонадр розповів, як у Волинській області успішно борються з нелегальними копачами. Там створили комунальне підприємство для того, щоб люди легально видобували каміння. "Волинь взяла відповідальність за розвиток свого регіону. Що більше буде легальних компаній із видобутку бурштину, то менше стане нелегальних копачів. Ми два роки за це боремось. "Білі" користувачі захищають свою територію. Якщо там буде незаконний видобуток, відповідатимуть вони. "Білі" користувачі – це робочі місця, податки, відповідність закону, підконтрольність держорганам, рекультивація землі, розвиток ювелірної і логістичної галузей, офіційне представлення бурштину на міжнародному рівні. Бо в світі майже не існує офіційного українського бурштину", - зазначив Микола Бояркін.