Курси НБУ $ 41.40 € 45.14

ЯК МІЛІЦІЯ ЗАТРИМУВАЛА СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВУ?

Жителі с.Звиняче всупереч владі і позиції депутатів повторно обрали сільським головою Володимира Пальчука. Конфлікт, на жаль, продовжився і після виборів...

“Волинь” уже розповідала про те, як жителі с.Звиняче Горохівського району всупереч владі і позиції депутатів повторно обрали сільським головою Володимира Пальчука. Конфлікт, на жаль, продовжився і після виборів.
У той день Володимиру Петровичу явно не щастило. Райсанепідстанція оштрафувала його за “безпорядок у селі”.
— Я вважаю це адміністративне стягнення несправедливим, бо як може сільська рада підтримувати належний стан, коли нема елементарної техніки? — сказав у розмові сільський голова. — Місцевий орган самоврядування не може створити комунгосп, маючи лише лопату і косу. Очевидно, потрібно на державному рівні подбати про створення сільських комунальних служб.
Після робочого дня сільський голова з пригніченим настроєм повертався додому. Зайшов до магазину й попросив продавців прибрати біля приміщення обгортки від морозива.
— У той час заходить п’яний Красевич і всіляко мене обзиває, — розповів Володимир Петрович. — Звинувачував мене в тому, що я нібито ... спалив його клуню. Звісно, якби він був тверезим, такого б не вигадав. Я спокійно відповів: “Якщо ви, Анатолію Олексійовичу, вважаєте мене винним, подайте позов до суду і вирішимо спір законним шляхом”. Виходжу з магазину, сідаю на велосипед. А Красевич зненацька підходить ззаду і тягне мене за куртку. Я розвернувся велосипедом і ненароком вдарив його по носі. Коли велосипед впав, Красевич схопив мене за одну руку, підійшов його знайомий і також зловив мене за руку. Закінчилось тим, що порвали на мені одяг. Після того я зателефонував у райвідділ внутрішніх справ, повідомив, що на мене, сільського голову, вчинено хуліганський напад і просив, щоб приїхали працівники і завели кримінальну справу. Мені відповіли, що машини “на приколі”, нема бензину і порадили написати заяву.
Позов я подав до районного суду. Красевича визнали винним і суд вирішив стягнути з нього судові витрати і моральні збитки. З рішенням суду я погодився не повністю, бо не були відшкодовані навіть мої матеріальні затрати. Тому я мав намір подати скаргу до апеляційного суду. Дружина Красевича Ніна Євгенівна пояснила, що грошей в неї нема, натомість розрахується “бартером” — дасть кілька мішків цукру.
Ніна Євгенівна привезла цукор на моє подвір’я у закритому автомобілі. У салоні сиділи міліціонери з райвідділу внутрішніх справ і на камеру знімали передачу мішків з цукром. Мене відразу почали звинувачувати в одержанні хабара. Я пояснив, що є рішення суду і Красевич мені повинен відшкодувати затрати. Незважаючи на це, був складений акт вилучення “хабара” і мене “запросили” поїхати на зустріч з їх начальником.
Уже в дорозі двоє міліціонерів принижували мою гідність, всіляко обзивали. Я вважаю, що вони мене провокували, думали, що я зірвусь і виявлю непокору.
У Горохові виявилось, що начальник райвідділу внутрішніх справ відсутній. Тоді без найменшої підозри мене відвезли на обстеження на предмет вживання алкоголю. Після такого приниження мені стало погано і я попросив викликати лікаря. Мені було дано укол. На запитання — на якій підставі мене затримано? — відповіли, що я не затриманий і не арештований. У КПЗ капітан Родзінський велів мені викласти все з кишень. Коли я поцікавився, у чому ж річ, офіцер став на мене кричати, заламувати мені руки. На це я відповів: “Шановний, тепер я переконався, що ви грубо порушуєте закон, принижуєте людей. Якщо вже так дозволяєте собі поводитись з сільським головою, то зрозуміло, як дієте, коли затримуєте рядового громадянина. Але за вашу грубість доведеться вам відповідати”.
Капітан відійшов від мене. О 12-ій годині мене повели до суду. В чому будуть мене звинувачувати, я не знав. Тільки почалося засідання — я почув телефонний дзвінок і мене знову повели в райвідділ міліції. Там я дав показання щодо непорозуміння з цукром. Тоді мене знову повели в зал судового засідання. Я дізнався, що мене звинувачують у ... злісній непокорі працівникам міліції. Мене грубо обмовили міліціонери, які дали неправдиві покази. Під час судового засідання жоден з них не зміг довести, що я вчинив непокору.
Я є державним службовцем, дотримуюсь закону і ніякого опору не чинив. Суд мене виправдав. Я був затриманий безпідставно, незаконно, і це була спланована провокація проти мене як сільського голови, який підтримує законні права селян — власників майнових і земельних часток. Усі мої проблеми почалися після того, як я звернувся з приводу цього до голови райдержадміністрації.
Я подаватиму позов до суду про притягнення Ніни Красевич до кримінальної відповідальності за неправдиві свідчення. До речі, з такою заявою я вже звернувся до райвідділу УМВС, але мені невідомо, чи прийнято відносно цього рішення. Коли Ніна Красевич на мене заявила, що нібито я вимагав хабар, відразу приїхали працівники міліції і мене арештували. А на захист сільського голови міліція не поспішає.
Розповідь записав
Любомир ПАХОЛОК.


P.S. З приводу інциденту з міліцією сільський голова звернувся із заявою в органи прокуратури і одержав відповідь за підписом заступника прокурора Горохівського району Тетяни Костюк:
“Прокуратурою району проведено перевірку по Вашій заяві стосовно дій працівників міліції Горохівського РВ УМВС. В порушенні кримінальної справи стосовно працівників міліції за ч.3 ст.364 КК України відмовлено на підставі ст.6 п.2 КПК України. За безпідставне доставлення вас в райвідділ та поміщення в кімнату для затриманих в адміністративному порядку відносно працівників міліції Олександрука П.Д. — начальника відділення карного розшуку Горохівського РВ УМВС, Степанюка В.І. — оперуповноваженого ВДСБЕЗ, Семенюка В.В. — оперуповноваженого ВКР, Родзінського І.Б. — оперативного чергового, Новосада Р.Я. — дільничного інспектора міліції порушені дисциплінарні провадження”.
Які ж будуть висновки з цієї неприємної історії?
Telegram Channel