Порошенко підписав закон про закупівлю енергосервісних послуг через ProZorro - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18

Порошенко підписав закон про закупівлю енергосервісних послуг через ProZorro

Новий закон збільшує максимальний термін договорів на надання ЕСКО-послуг до 15 років, передбачає можливість проведення єдиного тендера на надання таких послуг відразу для декількох об'єктів

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 1980-VIII, який передбачає закупівлю енергосервісних послуг (ЕСКО-послуг) з використанням електронної системи державних закупівель ProZorro. Про це повідомила прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, інформує Тиждень.Новий закон збільшує максимальний термін договорів на надання ЕСКО-послуг до 15 років, передбачає можливість проведення єдиного тендера на надання таких послуг відразу для декількох об'єктів.Як зазначає відомство, новий закон збільшує максимальний термін договорів на надання ЕСКО-послуг до 15 років, передбачає можливість проведення єдиного тендера на надання таких послуг відразу для декількох об'єктів.


Крім того, законом уточнюються терміни узгодження істотних умов договорів на надання ЕСКО-послуг і укладення таких договорів, розширюються можливості сторін при розподілі економії.


Закон передбачає проведення тендерів на надання ЕСКО-послуг в рамках нового законодавства про державні закупівлі, через відкриті торги. Переговорна процедура для таких тендерів передбачається тільки в разі, якщо тендер був скасований два рази через недостатню кількість учасників.


Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла в другому читанні відповідний закон (законопроект №4549) 24 березня. 


Закон про ЕСКО-послуги український парламент прийняв у 2015 році. Його механізми дозволяють утеплити і провести теплову санацію комунальних, державних будівель за кошти приватних інвесторів. Повернення інвестицій передбачається у вигляді наступних виплат за рахунок економії споживаних енергоресурсів.