Сьогодні - День китайської мови - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Сьогодні - День китайської мови

20 квітня китайці шанують Цан Цзе, який, як вважають, винайшов китайські ієрогліфи


Згідно з легендою, коли Цан Цзе винайшов китайські ієрогліфи, божества і примари заплакали, і з неба пішов дощ з проса.Спочатку день китайської мови відзначали 12 листопада, але в 2011 році дата перенесли на 20 квітня. Вона приблизно відповідає початку Guyu, одного з сонячних знаків в традиційному китайському календарі. У цей день китайський народ шанує Цан Цзе, який, як вважають, винайшов китайські ієрогліфи, повідомляє "Вокруг света".


Згідно з легендою, коли Цан Цзе винайшов китайські ієрогліфи, божества і примари заплакали, і з неба пішов дощ з проса. Слово «Guyu» насправді означає «дощ з проса», саме тому Цан Цзе відзначається в цей день. Цан Цзе - міфічна, не історична постать, адже вважають, що у нього було чотири ока.


Китайська мова є найпоширенішою у світі. Головний її різновид - мандаринський діалект китайської мови, на якому говорить майже мільярд носіїв мови в Китаї, на Тайвані, в Малайзії та Сінгапурі.


Цікаво, що лінгвісти розглядають китайську мову як групу різновидів, в той час як носії мови, як правило, вважають різновиди китайського діалектами однієї мови.