Клімкін каже, що Україна стала ближчою до притягнення Росії до відповідальності - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22

Клімкін каже, що Україна стала ближчою до притягнення Росії до відповідальності

За його словами, рішення суду ООН стало справжнім ударом для позицій РФ на світовій арені

Україна стала ближчою до залучення Росії до відповідальності за її протиправні дії міжнародного масштабу завдяки рішення Міжнародного суду ООН у справі «Україна проти Росії. Таку заяву глави МЗС України Павла Клімкіна передає «УНІАН» .Той, хто незаконно скеровує регулярні війська, зброю і найманців, повністю усвідомлює, що все це може бути використано проти цивільних осіб в терористичних актах.Глава українського МЗС також додав, що в декого існують сумніви щодо використання Україною в суді ООН термін «тероризм», бо це, нібито, шкодить справі України.


Ми будемо відстоювати застосування саме цього терміну, навіть якщо заради цього нам доведеться знаходити набагато більш переконливі докази для захисту своєї позиції. Тому нашою метою є захист прав і безпеки громадян України, – прокоментував такі сумніви Клімкін.


Міністр також переконаний, що «той, хто незаконно скеровує регулярні війська, зброю і найманців, повністю усвідомлює, що все це може бути використано проти цивільних осіб в терористичних актах».


Відтак, глава МЗС наголосив, що Україна ще старанніше збиратиме докази, необхідні для винесення Міжнародним судом ООН рішення щодо Росії по Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.


«У певний термін вони (докази) будуть представлені Міжнародному суду. Судове рішення лише посилило нашу рішучість домогтися залучення Росії до відповідальності за її злочини світового масштабу, вчинені за останні три роки на суверенній території України»,
– зазначив Клімкін.


Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд визнав, що Україна довела можливість накладення тимчасових заходів у суперечці «Україна проти Росії». Москву він зобов'язав відновити роботу Меджлісу, припинити утиски кримських татар у Криму та ввести в школах навчання українською мовою.
Однак суд відмовив у тимчасових заходах проти Росії за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму. Для проміжного рішення суду забракло доказів, що Росія фінансує тероризм в Україні.