Українське ноу-хау дозволяє керувати пасіками онлайн - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Українське ноу-хау дозволяє керувати пасіками онлайн

Українські вчені розробили унікальну технологію, яка дозволяє не лише спостерігати за роботою бджіл, а й управляти процесом збирання меду

Спеціальне устаткування рахує бджіл, контролює температурний режим, чистоту повітря та кількість зібраного меду, передає Канал24.


Контроль за показниками, наприклад, дозволяє вчасно реагувати на зміну мікроклімату у вулику.


"Розумний вулик розрахований на те, щоб оптимізувати роботу галузі, збільшити ефективність виробництва, зменшити ризики втрати для бджолярів. А також збільшити прибутковість даної справи," – сказала економіст Тетяна Набокова.Спеціальне устаткування рахує бджіл, контролює температурний режим, чистоту повітря та кількість зібраного меду,Розумний вулик обладнаний також мікрофоном. Він фіксує зміни настрою бджіл. Якщо шум наростає і комахи починають роїтися – це ознака небезпеки.


Попри те, що Україна – один з світових лідерів з виробництва меду, наші пасічники й досі заготовляють ласий продукт дідівським способом.


Ця процедура неабияк дратує комах та викликає стрес. Як наслідок – ефективність роботи знижується. Натомість, розумний вулик дозволяє значно менше турбувати бджіл.


Розумний вулик обладнаний вагами. Відтак, фермер завжди знатиме, скільки меду зібрали його робітники. Інформація про це та інші дані завдяки мобільному додатку надходить на телефон та фіксується на спеціалізованому сайті.