Відслужили заупокійну Літію на могилі архієпископа Волинського і Рівненського Даміана (Марчука) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Відслужили заупокійну Літію на могилі архієпископа Волинського і Рівненського Даміана (Марчука)

Волинь-нова

Відслужили заупокійну Літію на могилі архієпископа Волинського і Рівненського Даміана (Марчука)

Понад 20 років очолював Волинську єпархію

Священнослужителі Волинської єпархії відслужили заупокійну Літію на місці поховання архієпископа Волинського і Рівненського Даміана (Марчука), який знайшов свій останній спокій на одному з кладовищ Луцька, повідомляє Волинська єпархія УПЦ.Блаженної пам’яті, архієпископ Даміан був правлячий архієреєм Волинської єпархії з 1965 по 1986 роки.Блаженної пам’яті, архієпископ Даміан був правлячий архієреєм Волинської єпархії з 1965 по 1986 роки.


Подвижник та духовний батько для цілого покоління волинських православних служителів, владика Даміан (у миру Марчук Димитрій Георгійович) народився у 1899 році у селі Коростяніне Волинської губернії, у сім’ї псаломщика. Він отримав освіту у Клеванському духовному училищі, згодом у Волинській духовній семінарії.


З 1921 по 1941 роки священик правив на парафіях Волинської єпархії, потім служив у Кам’янець-Подільському, в Острозі, у Вінниці, Чернівцях.


З жовтня 1965 року був призначений архієпископом Волинським і Рівненським. У 1981 році виповнилось шістдесят років від початку служіння. Наприкінці грудня 1986 року його відправили на спокій з призначенням архієрейського утримання.


Владика відійшов до Господа 4 липня 1987 року.