Курси НБУ $ 36.57 € 37.59
Трьох червоноармійців поховали за християнським звичаєм на Любомльщині

Волинь-нова

Трьох червоноармійців поховали за християнським звичаєм на Любомльщині

Рештки загиблих в перші дні війни солдат віднайшли поблизу села Римачі, що недалеко від кордону, ще в листопаді минулого року

Сергій БОЯРЧУК


Четверо солдат знаходилися ймовірно в одній траншеї, оскільки останки були близько одні від одних. Поряд особисті речі, фрагменти одягу, каски, саперні лопати, багнети, інша амуніція, а також капсули з індивідуальними даними.
Робота над ідентифікацією полеглих на полі бою тривала понад чотири місяці, однак прізвищ та імен таки встановити не вдалося. Стало відомо, що двоє із загиблих українці, ще один азіат.-         Їх, на жаль, нам розшифрувати не вдалося, хоча працювала не одна команда професіоналів, в т.ч. експертів-криміналістів, - розповідає Олександр Остапюк, директор Любомльського краєзнавчого музею. – Це могли бути воїни з прикордонного загону чи піхотинці 61-го стрілецького полку, що базувалися в Любомлі, або ж воїни 45-ої стрілецької дивізії, надіслані на підмогу з Ковеля.


Робота над ідентифікацією полеглих на полі бою тривала понад чотири місяці, однак прізвищ та імен таки встановити не вдалося. Стало відомо, що двоє із загиблих українці, ще один азіат.


Тепер вони знайшли спокій у нашій землі. Панахиду над загиблими відправив настоятель Римачівського храму святих Петра й Павла о.Микола. З короткими промовами виступили представники влади та громадськості. На жаль віддати останню почесть не прибули жодні військові, хоча й прикордонна застава зовсім поруч. 

Telegram Channel