Курси НБУ $ 42.17 € 43.32
Нащадки святого Данила Братковського відвідали Луцьк

Волинь-нова

Нащадки святого Данила Братковського відвідали Луцьк

Брати Братковські – Віктор та Владислав із синами Володимиром і Дмитром, – які живуть у Бельгії, уперше побували на Волині, батьківщині свого славетного предка

Вони стали почесними гостями Музею історії Луцького Хрестовоздвиженського братства, членом якого був цей священномученик. Екскурсію провела директор музею Олена Бірюліна. Андрій Бондарчук, голова Братства Святого апостола Андрія Первозваного, члени якого продовжують традиції давніх попередників, вручив гостям пам’ятні медалі, повідомлє Волинська єпархія Київського патріархату на своїй сторінці у "Фейсбуці".



Поспілкувалися з письменником Іваном Корсаком, який у книзі «Мисливці за маревом» вивів образ їхнього предка.



Панове Братковські побували також у храмі Воздвиження чесного і животворчого хреста Господнього та в його крипті, де, ймовірно, спочивають останки угодника Данила. Відвідали Свято-Троїцький кафедральний собор, Музей волинської ікони, храм Архістратига Михаїла в с. Промінь (Пілганів) Луцького районного благочиння, де зберігається образ «Божа Матір Пілганівська», яким опікувся і згадав у своєму заповіті цей праведник, «родове гніздо» село Свищів на Рівенщині, де за проектом Дмитра Братковського (архітектора за фахом) має постати пам’ятний знак священномученику. Поспілкувалися з письменником Іваном Корсаком, який у книзі «Мисливці за маревом» вивів образ їхнього предка.


Нащадки поклали квіти до пам’ятної дошки на середньовічній площі Ринок: там 15 листопада 1702 року мученик Данило Братковський був страчений. За рішенням Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату 27 червня 2013 року його причислено до лику святих як страстотерпця, місцевошанованого у Волинській єпархії.


Організатор перебування Братковських на Волині – завідувач єпархіальних видавничого відділу та бібліотеки-книгарні «Ключі» Дмитро Головенко, який свого часу був видавцем україномовного перекладу поетичної книги Данила Братковського «Світ, по частинах розглянутий».


Світлини з архіву протоієрея Василя Клочака:


Telegram Channel