Усе Полісся – очима талановитого митця
У Ковелі – нова виставка живопису Миколи Конопацького
У культурно-просвітницькому центрі відбулось відкриття персональної виставки самобутнього художника Миколи Конопацького. Знаково, що експозицію розгорнуто у день 65-річного ювілею автора. Вона складається з понад п’ятдесяти полотен майстра, на яких зображений Поліський край: ріки, озера, ліси й луки, йдеться на сайті Ковельської міської ради.
Микола Антонович працює в галузі малярства та графіки. В основному пише пейзажі рідного села в різні пори року. Це - його улюблений жанр. У своїй творчості дотримується традицій реалістичного мистецтва.
Микола Антонович народився на Житомирщині. Навчався у Володимир-Волинському педагогічному училищі та Луцькому педагогічному інституті імені Лесі Українки. Після закінчення вузу працює вчителем образотворчого мистецтва і фізкультури у Білинській загальноосвітній школі.
Ще змалечку мріяв малювати. Мав до цього мистецтва неабиякий хист, який вчасно запримітив його наставник, художник Микола Букатевич. Завдяки його слушним порадам юнак взяв до рук пензель, полотно та олійні фарби і почав працювати.
Чимало картин ювіляра зберігається в приватних колекціях у Польщі, Росії, США, Німеччині. І це говорить про те, що його роботи високо оцінені шанувальниками живопису.
Окрім цього, митець є постійним учасником колективних виставок художників Ковельщини. Він може похизуватись уже кількома персональними експозиціями, які презентувались у Ковелі, Шацьку, Луцьку.
Микола Антонович працює в галузі малярства та графіки. В основному пише пейзажі рідного села в різні пори року. Це - його улюблений жанр. У своїй творчості дотримується традицій реалістичного мистецтва. Майже кожне з написаних ним полотен манить до себе запахом весни, подихом лісу, свіжістю лугових трав та річок, які він так любить малювати.
Проте художник не зупинився на досягнутому і нещодавно спробував себе ще й у стилях натюрморту, мариністики, портрету, почав писати ікони.
Живопис для Миколи Конапацького – хобі, якому віддає вільний час. А ось справжнє його покликання – вчитель.
Аби засвідчити шану та повагу до нього на відкриття виставки завітало чимало гостей: представники влади, рідні, друзі, колеги, поціновувачі мистецтва.
"Незважаючи на те, що народився на Житомирщині, вважаю себе корінним волинянином. Саме пейзажі нашого краю надихають мене жити й творити. У своїх картинах зображую реальність. А вона - прекрасна", - каже майстер.
До ювіляра та усіх присутніх звернулася головний спеціаліст відділу культури Ірина Горблюк. Вона побажала йому довгих років життя, здоров’я, натхнення і вручила Почесну грамоту міської ради за здобутки у творчій діяльності, художню майстерність, самобутність робіт, участь у мистецьких заходах міста.
Багато теплих, щирих слів і привітань лунало від рідних, близьких та колег, які із захопленням ділилися враженнями від робіт і висловили сподівання, що художник не зупиниться на досягнутому та ще не раз порадує новими експозиціями.
Виставкуадіятиме протягом місця у культурно-просвітницькому центрі.