Курси НБУ $ 41.78 € 48.84

В Україні будують завод із виробництва боєприпасів - уже готові кілька цехів

Сформована українськими підприємствами та КБ корпорація "Таско" вже десятий рік будує в Україні за власні кошти завод з виробництва боєприпасів

Наразі вже здано кілька цехів. Про це заявив під час “круглого столу” в Укрінформі на тему: “Переозброєння української армії. Проблеми та шляхи їх подолання” президент корпорації Валерій Павлюков.



Тільки зараз здали кілька цехів, на яких можемо виробляти боєприпаси. До цього займалися ремонтом на орендованих майданчиках.



"Ми зараз будуємо завод з виробництва боєприпасів, вже 10 років будуємо. Повністю за власні оборотні засоби. Ми тільки зараз здали кілька цехів, на яких можемо виробляти боєприпаси. До цього  ми займалися ремонтом на орендованих майданчиках”, - заявив він.


Павлюков додав, що наразі корпорація займається артилерійськими боєприпасами. За його словами, в Україні комлексного виробництва боєприпасів до цих пір немає, а в часи СРСР існували лише “розрізнені елементи”.


Поруч із цим, президент "Таско" вказав на те, що боєприпасна галузь базується на масовості виробництва: “Лише масовіть виробництва дає можливість знизити ціну для власного внутрішнього ринку та забезпечити конкуретноздатність на зовнішньому ринку”.


Водночас, за словами  Павлюкова, наразі в Україні існує занадто  багато регулючих моментів у цій сфері, що не сприяє розвитку ні боєприпасної галузі, ні жодної іншої військової галузі. 


"У нас усе зажато. Можливості експорту дають лише 5 підприємствам, які входять до "Укроборонпрому". І якщо  раніше це було 3% комісійних, то зараз це 11-13% і вище. Жодна фірма, нормальний виробник озброєння, не зможе вийти на ринок, конкурувати, якщо з  неї будуть брати такі побори”, - заявив він.


Павлюков зазначив, що наразі питанням №1 є "надання можливості підприємствам приватного сектору самим реалізовувати свою продукцію та самим закупляти комплектуючі і матеріали".


"У такому  випадку ми зможемо однозначно збільшити випуск, за рахунок масовості піде прибуток. Буде можливість вкладати гроші у розвиток виробництва", - додав він.

Telegram Channel