Український школяр виграв престижну олімпіаду в США за винахід із очищення води
Також хлопця запросили на ще один міжнародний науковий конкурс у Тунісі "І-Fest", куди він потрапить одразу на фінальний етап
Вихованець Малої академії наук України Микола Іванченко презентував винахід, що допоможе очищувати воду від розлитої нафти, повідомляє ТСН.
Гідрофобний адсорбент збиратиме тільки нафту, а воду відштовхуватиме. Завдяки пропонованому учнем адсорбенту нафта збирається у грудочки, які можна забрати з водойми будь-яким механічним способом й відправити на нафтопереробне виробництво.
Із цим проектом він здобув "золото" на олімпіаді GENIUS, що відбувалася США, місті Освего, передає прес-служба Міністерства освіти і науки України.
За словами хлопця, його гідрофобний адсорбент збиратиме тільки нафту, а воду відштовхуватиме. Завдяки пропонованому учнем адсорбенту нафта збирається у грудочки, які можна забрати з водойми будь-яким механічним способом й відправити на нафтопереробне виробництво. Адсорбент може набрати у сім разів більше рідини, ніж важить сам.
Микола розказав, що завдяки цьому у разі техногенної катастрофи можна зберегти і природу, і не втратити корисну копалину.
Також хлопця запросили на ще один міжнародний науковий конкурс у Тунісі "І-Fest", куди він потрапить одразу на фінальний етап.
Зауважимо, що олімпіада GENIUS – це один із найбільших наукових конкурсів, у якому, крім США, беруть участь школярі з усього світу. Олімпіада сприяє глобальному розумінню екологічних проблем та досягненню стійкості завдяки базовій науці, мистецтву, творчому письму, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу.