Курси НБУ $ 27.07 € 33.23
17 митників викрито у корупційних злочинах

Волинь-нова

17 митників викрито у корупційних злочинах

Учора у прокуратурі Волині відбувся брифінг, під час якого заступник прокурора області Сергій Єфремов повідомив про результати роботи органів прокуратури області із виявлення та припинення злочинних та корупційних схем у роботі митниці

Наталія МУРАХЕВИЧ, прес-секретар прокурора Волині


Спілкуючись із журналістами, Сергій Єфремов зауважив, що роботу органів прокуратури області на цьому напрямку за останній рік значно активізовано. Якщо 2015 року до кримінальної відповідальності було притягнуто двох волинських митників і жодного – до адміністративної за вчинення корупційногоАналіз матеріалів кримінальних проваджень у своїй сукупності засвідчив наявність системної корупції у діяльності місцевої митниці, чітко побудованої ієрархії отримання хабарів від громадян та суб'єктів господарювання під час проходження митного оформлення.правопорушення, у 2016 році до кримінальної відповідальності було притягнуто 6 митників та одного – за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, то цьогоріч, принципово та послідовно реагуючи на корупцію у лавах волинських митників, прокуратурою Волинської області викрито 17 посадовців митниці у вчиненні корупційних злочинів. Низка із них уже постали перед судом. Ще щодо 6 працівників митниці складено протоколи про вчинення ними адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією.
Аналіз матеріалів кримінальних проваджень у своїй сукупності засвідчив наявність системної корупції у діяльності місцевої митниці, чітко побудованої ієрархії отримання хабарів від громадян та суб'єктів господарювання під час проходження митного оформлення.


Нагадаємо,  17 серпня 2017 року слідчі волинської прокуратури провели санкціонований обшук за місцем проживання очільника Волинської митниці Віктора Кривіцького, у ході якого виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 9 тисяч гривень, 576 доларів США, 570 Євро. Йому оголошено підозру за двома статтями: про отримання неправомірної вигоди, зловживання службовим становищем, що заподіяло збитку бюджету у вигляді ненадходження митних платежів на суму 300 тисяч гривень.