За спалювання сухої трави волиняни платитимуть штраф (фото)
Останнім часом почастішали випадки розведення багаття на території приватних домоволодінь. Про це свідчить кількість адміністративних правопорушень, які фіксують інспектори департаменту Муніципальної варти Луцької міської ради
Найчастіше протоколи за ст. 152 кодексу України про адміністративні правопорушення інспектори складають на жителів вулиць Ковельська, Мазепи, Балківська, Теремнівська та Володимирська.
Спалювання опалого листя, сухої трави, гілля чи будь-якого побутового сміття заборонено законодавством.
Хоча подекуди багаття розводять й у дворах багатоповерхівок.
Лучани повинні розуміти та пам’ятати, що спалюючи опале листя, бур’ян чи суху траву, завдають шкоди не лише собі, а й усім жителям обласного центру. Шкідливі речовини, які піднімаються в повітря разом з димом, небезпечні для здоров’я. У місті стає важко дихати, а на дорогах погіршується видимість для водіїв, що може спричинити дорожньо-транспортні пригоди.
Шкода від спалювання величезна. При горінні однієї тони рослинних залишків у повітря разом з димом потрапляє близько 9 кг шкідливих речовин. Серед них: сажа, окиси азоту, угарний газ, важкі метали. В тліючому листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини, що входять до переліку найотрутніших речовин для людини. Нерідко, разом з листям горить і безліч різноманітного сміття, яке мешканці не доносять до сміттєвих контейнерів, серед якого поліетилен, ДВП, ДСП, фанера. При їх горінні в повітря потрапляють вуглеводні, альдегіди та свинець.
Шкідливі домішки при потраплянні в органи дихання разом з повітрям стають причиною виникнення захворювань дихальних шляхів, серцевих нападів, алергічних реакцій. Часто біля вогнищ можна побачити дітей, вплив диму на їх організми особливо небезпечний.
Департамент муніципальної варти Луцької міської ради нагадує жителям міста, керівникам підприємств, установ та організацій, що спалювання опалого листя, сухої трави, гілля чи будь-якого побутового сміття заборонено законодавством. Це шкодить здоров’ю людей та довкіллю, створює небезпеку для життєдіяльності.