Відрізали голову, щоб врятувати: в Ізраїлі провели унікальну операцію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83

Відрізали голову, щоб врятувати: в Ізраїлі провели унікальну операцію

Ізраїльські лікарі з лікарень "Шнайдер" і "Бейлінсон" провели унікальну 12-годинну операцію, під час якої відрізали і пришили назад голову 9-річній дівчинці

Як повідомляє «Обозреватель» з посиланням на "Вести. Ізраїль", за словами керівника операційної бригади, фахівця у галузі нейрохірургії хребта, професора Еяля Іцхаєка, ця операція була однією із найрідкісніших у світі.
Ця історія почалася два місяці тому, коли батько обійняв 9-річну Тару Аамар і виявив дивне утворення у її шиї. Звернулися до лікарів, виявилося, що це вкрай небезпечна пухлина, з дуже складним анатомічним розташуванням - на другому шийному хребці.Під час операції спочатку довелося видалити з пухлини всі кровоносні судини, оголити спинний мозок і тимчасово від'єднати його від хребта на ділянці між першим і третім хребцями.
Для проведення операції, в зв'язку з її безпрецедентною складністю (до сих пір у всьому світі проведено лише кілька подібних втручань) була зібрана велика команда лікарів: нейрохірургів, отоларингологів, пластичних і щелепно-лицевих хірургів та анестезіологів. За словами професора Еяла Іцхаєка, завідувача відділенням спінальної хірургії лікарні "Бейлінсон", який очолив операційну бригаду і підготував план хірургічного втручання, основна складність полягала в тому, що пухлина займала весь 2-й шийний хребець (цей хребець, званий також axis, тобто вісь, дійсно є віссю, завдяки якій людина може повертати голову з боку в бік. - Ред.). Ця область багата судинами, що йдуть до спинного мозку і стовбура головного мозку. Тому під час операції спочатку довелося видалити з пухлини всі кровоносні судини, оголити спинний мозок і тимчасово від'єднати його від хребта на ділянці між першим і третім хребцями.
Таким чином, голова виявилася практично відокремленою від тіла. З'єднання здійснювалося лише за допомогою металевої пластини, прикріпленою болтами до хребта і основи черепа.
Потім хірурги повністю видалили пухлину, що поширилася майже до основи черепа, і поставили на місце видаленої ділянки виготовлений в США методом тривимірного друку протез, який з'єднав хребет з черепом і прикрив спинний мозок. Протез закрили ділянкою м'язів з артерією і веною для відновлення кровообігу спинного мозку. На останньому етапі операції дівчинці наділи корсет, який з'єднує череп з іншим тілом. Робота зайняла довгих 12 годин.
Батьки юної пацієнтки дуже хвилювалися, бо знали, що операція дуже складна і небезпечна, але все завершилося успішно, за що вони безмежно вдячні лікарям. Дівчинка йде на поправку, її вже перевели з відділення інтенсивної терапії в хірургічне відділення дитячої лікарні "Шнайдер". Тарі ще чекає тривалий період реабілітації, але головна небезпека залишилася позаду.