ПОГЛЯД НА ВИБОРИ ІЗ СТІН ТВК - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11

ПОГЛЯД НА ВИБОРИ ІЗ СТІН ТВК

Членів територіальної виборчої комісії виборчого округу № 22 допікали телефонні дзвінки обурених виборців...

Членів територіальної виборчої комісії виборчого округу № 22 допікали телефонні дзвінки обурених виборців. Хтось, як і в попередніх турах, нарікав на проблеми зі списками. Скаржились інваліди другої та третьої груп, які не встигли написати заяви після прийняття Конституційним Судом відповідного рішення і проголосувати на дому. Громадяни, позбавлені можливості віддати свій голос за того чи іншого кандидата через помилки у списках, приходили з претензіями до територіальної виборчої комісії. Члени комісії, зокрема її голова Олександр Мартинюк, пояснювали:
— Списки складали не ми, а міський обчислювальний центр. Згідно із законом, за основу для їх створення брали списки, які використовувались під час виборів 31 жовтня. До того ж, часу на їх вдосконалення дільничні комісії просто не мали.
Члени територіальної комісії радили виборцям іти до міського суду, щоб відстояти своє право на голосування. Відвідали комісію й кілька “відкріпників”, які прибули до Луцька з посвідченнями, але не прийшли до територіальної виборчої комісії напередодні, щоб їх зареєструвати. Тому й втратили свій голос, бо навіть суд відхилив їхні скарги.
Об 11-ій годині до територіальної виборчої комісії по телефону почала надходити інформація про хід виборів. Вранці активність лучан була невисокою (на 11-у годину у Луцьку проголосувало 28434 виборці зі 154411, внесених до списків). На 15-у годину на виборчих дільницях побувало вже 86746 лучан (56,2 відсотка). Востаннє подібна інформація до територіальної виборчої комісії надійшла о 20.00. Виборчі бюлетені отримали 126252 жителі Луцька.
Спостерігали за роботою територіальної виборчої комісії довірені особи від обох кандидатів, спостерігачі від ОБСЄ, журналісти. Жодних зауважень до членів комісії вони не висловили.
Першими з результатами почали з’являтись представники спеціалізованих дільниць. Виборча дільниця № 71 (пологовий будинок) прибула з виборчою документацією до комісії о 21.10. Згодом попід’їжджали й інші. Сформувалася “жива” черга. О 23-ій годині Олександр Мартинюк озвучив перші результати голосування після опрацювання протоколів з 13 дільниць. Результати виборів Олександр Мартинюк оголошував ще кілька разів, востаннє — о 4 годині 45 хвилин, коли в комісії з’явились представники виборчої дільниці № 17, які стали заключними.
Цікавим видалось те, що на спеціалізованій дільниці № 75 (сізо), на якій у першому і другому турах перемогу здобував Віктор Янукович, під час повторного голосування 26 грудня лідерство перехопив Віктор Ющенко.
Наприкінці засідання члени територіальної виборчої комісії розглянули дві скарги, які надійшли від виборців. Вони стосувались роботи 51-ої та 55-ої виборчих дільниць. Одну з них члени відразу відхилили, оскільки в ній не було доказів порушень. Другу розглянуть на наступному засіданні комісії, на яке вирішили запросити представників усіх сторін, згаданих у скарзі.
Члени територіальної виборчої комісії проголосували за прийняття протоколу про підсумки повторного голосування в межах територіального виборчого округу № 22, поставили на ньому свої підписи. Копії протоколу отримали члени комісії, довірені особи кандидатів, спостерігачі, журналісти. Про підсумки голосування Центральну виборчу комісію повідомили телеграмою, а згодом передали й протокол.
Олена ДУДКЕВИЧ.