
Венеціанська комісія заявила, про повне право України на використання рідної мови
За оцінками постійного представника України в Раді Європи ДмитраКулеби, висновок Комісії «в цілому відповідає інтересам України»
Представники комісії впевнені, що Україна має повне право поширювати свою мову по всій своїй території, забезпечувати зміцнення державної мови і її домінування всіма засобами. У той же час, в проекті закону є положення, які не дуже чітко регламентують положення мов національних меншин, зокрема, російської, як найбільш поширеної на території України. Стаття 7 Закону істотно відрізняється від проекту закону, щодо якої велися консультації з меншинами. Експерти комісії запропонували українській владі ввести навчання мов нацменшин в початкових класах для окремих груп учнів, йдеться на сайті Ура-інформ.
Загальні тези висновків Венеціанської комісії 8 грудня з'явилися на її сайті (повний звіт буде опубліковано 11 грудня).
Представники комісії впевнені, що Україна має повне право поширювати свою мову по всій своїй території, забезпечувати зміцнення державної мови і її домінування всіма засобами.
Що стосується середньої освіти, тут Венеціанська комісія бачить можливість для гнучкості: чинний закон про освіту є рамковим документом, а майбутній закон про повну загальну середню освіту (ще повинен бути прийнятий), міг би передбачати більш детальні і збалансовані рішення, і заспокоїти тих, хто стурбований змінами.
Російську сторону не влаштовує висновок Венеціанської комісії про реформу освіти, повідомив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.
За його словами, повідомляє «Новое время», невдоволення Москви викликало те, що європейські експерти не включили вимоги законодавчого врегулювання про навчання російською мовою в загальний список рекомендацій
