Вакарчук не йде в президенти (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.08 € 32.28
Вакарчук не йде в президенти (Відео)

«Після Революції Гідності я сказав собі, що більше за жодних обставин не буду стояти осторонь процесів, які відбуваються у країні».

Фото із сайту «Українська правда».

Волинь-нова

Вакарчук не йде в президенти (Відео)

Але назвав 10 пунктів для розвитку України

Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук заявив, що не має жодних політичних амбіцій та перелічив 10 ключових кроків у реформуванні держави. 

Про це він заявив у своєму відеозверненні, яке розмістив у своєму Твіттері, інформує «Українська правда».

Вакарчук зазначив, що в Україні «негайно необхідно зводити дві колони – верховенство права та державний апарат та зміцнювати третю колону – демократію». 

«Основна робота в цьому лягає на плечі владних і опозиційних політиків. Для цього їм необхідно перше – створити незалежний Антикорупційний суд. Державні крадії, особливо високого рангу, мають бути неминуче покарані. Друге – змінити виборче законодавство. Запровадити не лише відкриті виборчі списки, а й унеможливити залежність виборчих комісій від впливу політпартій. Новий склад ЦВК має бути сформовано з професійних експертів», – заявив Вакарчук.

Він додав, що необхідно також «зменшити роль олігархів та великих грошей у виборах, жорстко обмежити роль політреклами на ТБ та радіо». 

«Третє – провести справжню реформу держслужби, зробити її більш гнучкою, ефективною, якісною і сучасною. Четверте – реформувати Службу безпеки, яка має перетворитися з інструменту впливу на бізнес на зброю для боротьби з тими, хто реально підриває нашу безпеку та незалежність», – додав він.

«П’яте – розпочати дієву приватизацію. Шосте – припинити політичний лобізм.  Сьоме – змінити правила поведінки політиків, вони мають стати простіше, відкритіше і доступніше», – зазначив Вакарчук.

«Восьме – прищепити принцип відповідальності, політикам варто  навчитися виконувати власні обіцянки, а коли це неможливо, пояснювати, чому так сталося. Дев’яте – запровадити культуру прозорої комунікації. Кожен крок політика повинен мати чітке і головне – правдиве пояснення», – заявив Вакарчук.

«Десяте – публічно окреслити межі дозволеного. Ніхто за жодних обставин не має їх порушувати, а перелік їх має бути сформований і оприлюднений», – підсумував він.

Святослав Вакарчук наголосив, що ніколи «не давав жодних обіцянок політиками чи бізнесменам і з посмішкою ставлюся до теорій, що мене хтось фінансує, веде чи за мною «стоїть»: «Я є абсолютно самостійною, самодостатньою та фінансово незалежною людиною». 

«Не може чиновник, який все життя працює на держслужбі, вести життя мільйонера, а деколи навіть й мільярдера», – додав він. 

«Не так важливо те, ХТО має очолювати нашу державу, як те, ЯКОЮ вона має бути. Якщо вам не все одно, і ви знаєте як зробити нашу державу Україною нашої мрії – приєднуйтесь, діліться своїми думками та пропозиція в соцмережах з хештегом #ЗнаюЯк», – заявив він. 

При цьому Вакарчук підкреслив, що він «ніколи не заявляв про свої президентські амбіції» і не збирається робити цього зараз. 

«Влада як така мене не цікавить. Я ніколи не співпрацював з жодним політтехнологом і не обговорював з ними жодних навіть гіпотетичних планів... Ніколи не замовляв жодних соцдосліджень чи кампаній  на тему своїх президентських чи інших політичних рейтингів. До публікацій таких рейтингів я відношусь стримано, ще більш стримано – до їх обговорень, бо в країні зараз є точно більш важливіші речі», – заявив Вакарчук. 

«Після Революції Гідності я сказав собі, що більше я більше за жодних обставин не буду стояти осторонь процесів, які відбуваються у країні», – зазначив він. 

Він додав, що ніколи «не давав жодних обіцянок політиками чи бізнесменам і з посмішкою ставлюся до теорій, що мене хтось фінансує, веде чи за мною «стоїть»: «Я є абсолютно самостійною, самодостатньою та фінансово незалежною людиною». 

Дивимось –