Окраса Манхеттену – фонтан присвячений рівнянці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Окраса Манхеттену – фонтан присвячений рівнянці

Волинь-нова

Окраса Манхеттену – фонтан присвячений рівнянці

Софія Айрін Лоуб (дівоче прізвище Саймон), яка боролася за права американських вдів та сиріт, народилася 4 червня 1876 року в місті Рівне Волинської губернії

Однією з окрас відомого Центрального парку на Манхеттені є фонтан, присвячений українці Софії Айрін Лоуб (дівоче прізвище Саймон), яка народилась 4 червня 1876 року в місті Рівне Волинської губернії. Відомо, що її батька звали Шмуель Саймон, а матір Марі Кері. Батько Софії працював у Рівному ювеліром, мав свою майстерню. Про це інформує сайт "Українці сьогодні".

Софі добилася запровадження пенсій в більшості штатів (42), яка виплачувалась жінкам-вдoвaм. Вона була посередником між владою Нью-Йорка і таксистами, які боролись за свої права. Саме з її ініціативи було створено Комітет з питань соціального захисту дітей в Америці.

В 1882 році родина Саймон вирішила емігрувати до США, де вони оселились в місті Мак-Кіспорт штату Пенсільванія. З часом Софі стає відомою журналісткою та громадською діячкою в країні, з думкою якої рахуються. У 1923 році її навіть обрали президентом Міського комітету дитячого соціального забезпечення, і майже сім років вона, не шкодуючи сил, пропрацювала на цій посаді в Нью-Йорку.

У своїй боротьбі за права знедолених вона активно співпрацює з активісткою Ханною Ейнштейн та її Фондом жінок-вдiв. Софі добилася запровадження пенсій в більшості штатів (42), яка виплачувалась жінкам-вдoвaм. Вона була посередником між владою Нью-Йорка і таксистами, які боролись за свої права. Саме з її ініціативи було створено Комітет з питань соціального захисту дітей в Америці.

У 1925 році Перший Міжнародний конгрес з благополуччя дітей в Женеві прийняв її резолюцію, що підтверджує право дітей сирiт на сімейне життя, а не лише на дитячі будинки. Її доповідь про слiпuх дітей у Сполучених Штатах була одноголосно прийнята Лігою Націй у 1926 році. В Центральному парку Нью-Йорка на честь Софі Лоуб був встановлений меморіальний фонтан біля дитячого майданчика ім. Джеймса М. Левіна, що біля входу з 76-ї Іст-стріт. Автором фонтану є скульптор Фредерік Джордж Річард Рот.