Священик заявив про розрив з УПЦ МП через її проросійську позицію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
Священик заявив про розрив з УПЦ МП через її проросійську позицію

Волинь-нова

Священик заявив про розрив з УПЦ МП через її проросійську позицію

Запорізький ієрей Анатолій Ревтов оголосив про припинення служіння в цій церкві

Про це священик заявив у коментарі виданню “Депо.Запоріжжя”. Відповідне рішення 30-річний клірик Покровського собору прийняв після зборів запорізької єпархії 10 січня, де виник скандал через його виступ українською мовою.

Збори відбувалися у Свято-Покровському кафедральному соборі за участю представників всіх парафій єпархії, священиків та мирян, під головування митрополита Луки (Коваленка).

Серед інших тем на зборах обговорювали вчинки отця Анатолія, а саме – його гострі коментарі в соцмережах з критикою проросійського курсу УПЦ МП (зокрема у світлі скандалу після відмови іншого запорізького священика цієї церкви відспівувати загиблу дитину, хрещену в Київському патріархаті).

Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній і водночас ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить?

“Висловити свою позицію Анатолію не дали – його перервали, бо почав говорити українською мовою”, – пише “Депо”.

“Люди, миряни, одразу як закричали: “Говорите на русском”. Я їм кажу: “Українська – моя державна мова”. А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: “Ты когда к нам пришел четыре года назад, ты говорил на русском”. Кажу йому: “Але після того ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився”. Вони кричали, штовхалися, думав, ще й поб’ють”, – розповів Анатолій Ревтов.

Після цього він пішов зі зборів.

“Анатолій додає, що тепер твердо вирішив: продовжувати служіння в УПЦ МП він не зможе”, – йдеться в статті.

“Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній і водночас ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив українською – півтора роки поспіль. Один раз я намагався почати проповідь українською, іншим разом просто говорив нею з людьми в соборі – обидва рази настоятель мене за це сварив – мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє”, – пояснив отець Анатолій.

Зазначається, що проукраїнські погляди Ревтова вже давно призводили до непорозумінь з іншими членами Запорізької єпархії УПЦ Московського патріархату.
Також священики МП висловлювали невдоволення поїздками отця Анатолія на Донбас до українських військових, його співпрацею з волонтерами, візитами в госпіталь до поранених бійців ЗСУ.