Польща хоче знести майже 30 радянських пам'ятників - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Польща хоче знести майже 30 радянських пам'ятників

Демонтований радянський пам’ятник у місті Кальварія-Зебжидовська Малопольського воєводства.

Європейська правда

Польща хоче знести майже 30 радянських пам'ятників

Влада Польщі планує знести майже 30 відновлених польськими добровольцями пам'ятників воїнам Червоної армії

Про це заявив голова проросійського польського військово-патріотичного товариства "Курськ" Єжи Тиц у Москві під час зустрічі в Російському військово-історичному товаристві, передає Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

"Після "майдану" ми стали політичними противниками нашого уряду. Ми відновили майже 30 пам'ятників. Це все виявилося неважливим: ці пам'ятники хочуть цинічно знести", - сказав Тиц.

"Курськ" хоче підготувати каталог, в якому будуть вказані всі пам'ятники, меморіальні таблички, техніка, які були встановлені на честь радянських солдатів. 

Він зазначив, що крім "Курська", людей, що займаються збереженням пам'ятників радянським солдатам, в Польщі немає.

Тиц додав, що "Курськ" хоче підготувати каталог, в якому будуть вказані всі пам'ятники, меморіальні таблички, техніка, які були встановлені на честь радянських солдатів. Товариство "Курськ" понад чотири роки займається збереженням і відновленням радянських військових поховань і пам'ятників в Польщі.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року стало відомо, що зображення серпа і молота приберуть з червоноармійських кладовищ у Польщі, а зображення червоної зірки залишать.

Як відомо, 17 липня польський президент Анджей Дуда затвердив поправки в законі про заборону комуністичної пропаганди, що передбачають знесення пам'ятників СРСР.

18 липня Міністерство закордонних справ Росії пригрозило Польщі наслідками через підписання закону про знесення комуністичних пам'ятників.

Довідка: При звільненні Польщі загинули понад 600 тисяч радянських солдатів, а також були вбиті німцями близько 700 тисяч радянських військовополонених.

За підрахунками Інституту національної пам'яті Польщі, що відповідає за меморіальну роботу, закон про декомунізацію торкнеться близько 230 пам'ятників Червоної армії.