На Волині службові собаки допомогли розкрити майже 300 злочинів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
На Волині службові собаки допомогли розкрити майже 300 злочинів

Кордон

На Волині службові собаки допомогли розкрити майже 300 злочинів

Собаки – повноцінні учасники АТО, кажуть працівники Кінологічного центру Головного управління Національної поліції Волині

Нині тут працює 25 службових псів. Усі вони треновані: вміють долати перешкоди, шукати зброю, вибухівку, безвісти зниклих людей, а також знешкоджувати злочинців, – інформує «Кордон». Юрій Сава, молодший інспектор-кінолог, влітку минулого року разом зі німецькою вівчаркою Ліндою проходив службу в АТО. Розповідає, що впевненіше себе почуває в зоні бойових дій разом із нею:

«Ми їхали туди як одне ціле. Я їй довіряю на 100 відсотків, і вона мені. Ми виконували функціональні обов’язки, стояли на блокпостах, їздили по визовах, де могли знаходитись якісь вибухові речовини. В багажнику автомобіля на блокпості, перевіряючи, Лінда вказала, що там знаходяться гранати».

Працівники поліції кажуть, ці пси – найвідданіші друзі, які довіряють своєму господарю і не залишать у біді.

Аби натренувати собаку, потрібен орієнтовно місяць, кажуть кінологи.

«Собака присідає – це умовний знак, що там щось є. Собака працює на певні запахи. Лінда знає 5 запахів. Серед них – тротил, пластит, зброя, порох», – зазначає кінолог.

Торік службові собаки допомогли розкрити майже три сотні злочинів на Волині, кажуть у кінологічному центрі.

«Втік злочинець, собака був задіяний. Знайшов його через 6 кілометрів, собака привів. Він перепливав через річку, переїхали – і був затриманий правопорушник», – розповів старший інспектор Олег Трофімчук.

Працівники поліції кажуть, ці пси – найвідданіші друзі, які довіряють своєму господарю і не залишать у біді.