Чиновники відзначили високий рівень художніх робіт на виставці.
В галереї обласної ради – виставка картин художників Луцького ВПУ будівництва та архітектури
Живопис, рисунок та художні вироби з дерева — дипломні роботи випускників відділення художніх ремесел, у яких відчувається рука майстра
Виставку представив керівник Волинського відділення Українського фонду культури Геннадій Сарапін. Серед присутніх - заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, яка розповіла, що навчальний заклад знає давно, і побажала студентам, щоб ті знання, які отримали від викладачів, повернулися ще й матеріально.
Радник голови обласної ради Олександр Козлюк зазначив, що ця галерея вже давно стала окрасою обласної ради, а начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук підкреслив, що такі достойні роботи могли б прикрасити навіть краєзнавчі музеї, а не лише помешкання.
Але директор навчального закладу Ростислав Собуцький заперечив - представлені тут живописні та художні вироби з дерева не продаються,це — дипломні роботи колишніх випускників, підсумок їхнього перебування в училищі, і це лище 55 робіт, 120 знаходяться в музеї училища та розповів:
– Свого часу наш навчальний заклад мав ширший перелік спеціальностей: лозоплетіння, художній метал, але ми змушені були відмовитися від них в силу об'єктивних причин, цьогоріч плануємо відновити ліцензію на спеціальність «художник-оформлювач». На сьогодні маємо три напрямки у художньому відділенні: художні вироби з дерева, художні вироби з кераміки та живопис. Набираємо на базі 11 класів десь 12 абітурієнтів, і 25 після 9-ти класів. За понад 25 років існування відділення народних ремесел не так багато талановитих дітей хотіли б присвятити себе цьому напрямку, тому набір обмежений.
А якщо трохи довідки, то в Луцькому ВПУ будівництва та архітектури навчалися близько 60 теперішніх волинських художників. За чвертьстолітній період підготовки художніх фахівців тут здобули професію кваліфікованого робітника 1116 учнів і 278 молодших спеціалістів за спеціальністю «Декоративно-прикладне мистецтво». Більше 70% випускників відділення художніх ремесел продовжують навчання у вишах України та закордоном.
На сьогодні маємо три напрямки у художньому відділенні: художні вироби з дерева, художні вироби з кераміки та живопис. Набираємо на базі 11 класів десь 12 абітурієнтів, і 25 після 9-ти класів.
Сьогодні на відділенні художніх ремесел та народних промислів навчається близько 112 учнів за професіями: виробник художніх виробів з дерева, виробник художніх виробів з кераміки, живописець. Свої знання і творчий досвід їм передають 12 фахівців, які допомагають студентам досягти високого рівня виконання робіт, освоїти різноманітні техніки та сучасні художні засоби. Увага зосереджується на правильному розумінні академічного малюнку, ліплення та живопису. Водночас робота педколективу спрямована на збереження духовного світу традиційного народного мистецтва.
Живопис...
Фото Лариси ЗАНЮК.
Відео Олександра ПІЛЮКА.
