Курси НБУ $ 41.44 € 46.91

ПОВІНЬ ЗАГРОЖУЄ ЛЮБЕШІВЦЯМ

Вулиця Партизанська у Любешові після кожного дощу надовго опиняється під водою. Не кажучи уже про потоп, який вирує після танення снігів...

Шановна редакція газети “Волинь”!
Ми є давніми читачами нашої улюбленої газети “Волинь”, тож сподіваємось на вашу допомогу.
У 2001 році ми, жителі смт Любешів, які проживають на вул. Партизанській, Кузьмич М. М., Боснюк В. Д., Гунчик П. С., Сащук М. М., Зімич П. К., Андрусик С., а також жителі вул. О. Кошового і вул. Чкалова Горщар О. М., Солоха Г. С. звернулись до голови селищної ради Петра Хомича з проханням зробити благоустрій наших вулиць: відремонтувати дороги, бо як підуть дощі,— по них неможливо пройти, а також більшість будинків і господарських будівель підтоплюються грунтовими водами. І пан Хомич нас запевнив, що коли дороги підсохнуть, вони будуть капітально відремонтовані, зроблені споруди по водовідведенню, але обіцянки не збулися.
Коли в смт Любешів приїхав народний депутат України І. М. Єремеєв, з цим питанням ми звернулись до нього. Він пообіцяв подивитись на наші вулиці, але, як нам стало відомо пізніше, заступник голови райдержадміністрації М. Т. Чикида, яка його супроводжувала, сказала, що це питання ми вирішимо самі. Коли ми знову пішли до п. Хомича на прийом, то він сказав, що гроші треба насамперед на газорозподільну станцію. Ми розуміємо, що селище газифікувати потрібно, але ж нам болить своє.
21 підпис мешканців Любешова.


Справді, мешканцям цих вулиць не позаздриш, особливо враховуючи нинішню сніжну зиму. І навряд чи хтось суттєво зможе допомогти їм цієї весни. Однак проблема з підтопленням не вирішується роками. Ще в кінці 90-их років люди постраждали від інтенсивного підтоплення і тоді ж планувалося виділити державні кошти на проведення робіт по водопониженню та ремонту доріг. Але якщо врахувати, що на той час масово не виплачували зарплати та пенсії, то, звісно, було не до впорядкування любешівських вулиць за державні кошти.
При зустрічі авторів листа з селищним головою Петром Хомичем було чимало емоцій з обох боків. Жіноцтво просило хоча б там прокласти якусь трубу, підсипати дорогу тощо. Однак, судячи з того, що тут не один раз завозили грунт і грейдерували, а толку ніякого, то необхідні роботи слід проводити згідно з проектною документацією, вкладати десь тисяч 300 гривень. А бюджет селища становить мільйон гривень, з них 870 тисяч потрібно на утримання трьох садочків, а ще ж є інші важливі видатки. І тільки завдяки перевиконанню бюджету торік з’явилися деякі кошти на рахунках. А тут, нарешті, підоспіла газифікація, якої любешівці зачекались. І знову “підтопленики” залишились ні з чим.
Ось як прокоментував ситуацію селищний голова Петро Хомич, який, до речі, уже кілька скликань обирається на цю посаду і зарекомендував себе енергійним принциповим господарем:
— Проведення робіт по впорядкуванню вулиць О. Кошового та Партизанської справді планувалось в 2004 році, але в зв’язку з тим, що почалась газифікація 14 вулиць, трьох дитячих садків, селищна рада своїми рішеннями спрямувала кошти (110 тис. грн.) від перевиконання бюджету на придбання та встановлення головного газорозподільного пункту. Вважаю, що депутати прийняли правильне рішення, адже від цього газорозподільного пункту газ буде подаватись до всіх споживачів райцентру, в т. ч. до осель мешканців, які проживають на вулицях О. Кошового та Партизанській.
До речі, за кошти, які надходять від збору з власників транспортних засобів, не можна побудувати навіть 200 метрів дороги через те, що всі фізичні особи з чорнобильським статусом, які мають легковий автомобіль, звільнені від сплати транспортного податку, а відшкодування з держбюджету за надані пільги селищному бюджету не проводяться. Газифікація вулиць О. Кошового та Партизанської запланована на 2005 рік, і доцільно ремонт цих вулиць проводити після завершення земляних робіт.
До цього лише можна додати, що селищний голова пообіцяв весною, чим тільки можливо, допомогти бідолашним мешканцям. І як тільки будуть прокладені газові труби та завершено земляні роботи, а це планується в першому півріччі 2005 року, дійде черга і до впорядкування вулиць. Хоча, напевне, багато в чому залежить майбутнє впорядкування вулиць селища від надходження коштів у місцевий бюджет, від економічних успіхів у державі.
Олександр НАГОРНИЙ.
Telegram Channel