Курси НБУ $ 36.57 € 37.59
Вчені винайшли інноваційний метод для швидкого загоєння ран

medfactor.com.ua

Вчені винайшли інноваційний метод для швидкого загоєння ран

Вдалося створити мікрокапсули з так званим "живим гелем" із стовбурових клітин, завдяки чому рани загоються набагато швидше.

Такими капсулами з гелем можна наповнювати бинти або інші перев'язувальні матеріали, інформує 24 канал.

Як підкреслює видання Lady Health, вже давно відомо, що мезенхімальні стовбурові клітини сприяють регенерації пошкоджених тканин, відтак потрапляння цих клітин безпосередньо до рани, а також одночасний захист області поранення від зовнішніх інфекцій і інших небезпек дозволять з'єднати капсули, які містять гель, зі стромальними клітинами.

Під час дослідів з’ясувалося, що капсули безпечно розчинялися в пошкоджених тканинах і різко прискорювали процес їхньої регенерації.

До слова, вже пройшли випробування такого методу під час лікування коней, результати яких дають ученим упевненість в ефективності їхнього використання для прискорення безпечної регенерації тканинних пошкоджень у людини. Такій думці сприяє і той факт, організм цих великих ссавців є дуже схожим на людський.

Так, під час дослідів з’ясувалося, що капсули безпечно розчинялися в пошкоджених тканинах і різко прискорювали процес їхньої регенерації. Зазначається, що такий ефект став можливим через те, що перев’язувальні матеріали, просякнуті таким гелем, і подальше якісне транспортування стовбурових клітин до пошкоджених тканин, створюють повноцінний захист області поранення від зовнішніх шкідливих впливів.

Крім того, метод інкапсулювання допоможе доправляти до травмованої області не лише мезенхімальні клітини, але і вітаміни або лікарські препарати.

 

Telegram Channel