Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
Понад 30 волинських паломників відправилися на прощу до святинь Почаєва

Богомольці у Вірлі.

Фото Дмитра Чирки

Понад 30 волинських паломників відправилися на прощу до святинь Почаєва

Із благословення митрополита Луцького і Волинського Михаїла паломники звершили пішу ходу

Серед прочан було багато жителів Горохівщини з райцентру  і містечка Берестечка, сіл Лобачівки, Скриголова, Староставу… Подякувати Богові за даровані милості прийняли благородне рішення  йшли  в ногу з дорослими й діточки, яким ледве сповнилося 12 років.

- Люди вірять у Божу любов до них і це дуже добре. Ті, хто роблять такі пожертви Богові, своїми очами споглядають дива Всевишнього: зцілення від хвороб, очищення від лихих помислів. Серед нашого товариства були юні, які простували  у Почаївську Лавру подякувати Богові молитвами за успішно здане ЗНО, за успішне навчання, - гарно розповідав про звершене паломництво клірик Свято-Вознесенського храму міста Горохова о. Валерій Братунь, який здійснює піші прощі по 2-3 рази в рік уже 12 років поспіль.

  З Божою поміччю всі почувалися зовсім не втомленими і щасливими, в головне - ще міцнішими у своїй вірі, ще одержимішими у любові до Всевишнього.

З молитвами і церковними піснеспівами  найперше за мир в Україні  швидко зайшли до Пляшевої, де й зупинилися на перший нічліг. Тамтешні мешканці багатьох подорожуючих уже впізнають в обличчя. Традиційно пригощають домашніми смаколиками - швидкоспілими фруктами, овочами зі своїх садів. А ще дякують за Богоугодну справу і просять помолитися за себе і свої родини.

Так само гостинно на прочан чекають мешканці хутірця Заболотного, а колишнього містечка Вірля, в якому у XVI столітті мешкала Анна Гойська - шляхтянка, меценатка, засновниця Почаївськго монастиря.  З  іменем цієї жінки пов’язана історія чудотворної ікони Почаївської, привезеної з Константинополя, яку їй у 1559 р. подарував грецький митрополит Неофіт під час своєї подорожі по Волині. 

З того часу від Вірлі залишилося п’ять-шість хат, чоловічий монастир, збудований на окраїні села на місці колишнього замку Анни Гойської, де колись знаходилась чудотворна Почаївська ікона Божої Матері, а  поблизу нього - православна церква Київського патріархату. Туди й завітали дня другого, а заночували у власному наметовому містечку в Онишковицях, що неподалік джерела святої Анни.

Святиням Почаєва, а найперше -  Стопі Божої Матері -  вклонилися надвечір третього дня. Хтось залишився у лаврі на ранкову молитву і Божественну Літургію, а хтось повернувся додому цього ж дня, та всі, зі слів о. Валерія Братуня, з Божою поміччю почувалися зовсім не втомленими і щасливими, в головне - ще міцнішими у своїй вірі, ще одержимішими у любові до Всевишнього.
 

 
 
Telegram Channel