Курси НБУ $ 43.89 € 51.77
Масове отруєння в школі-інтернаті на Рівненщині: медики оприлюдини висновки

Один кухар захворів, інший був лише носієм.

Pixabay

Масове отруєння в школі-інтернаті на Рівненщині: медики оприлюдини висновки

За тиждень двадцять дві дитини та двоє дорослих із Мізоцької обласної спеціалізованої школи-інтернату, що у Здолбунівському районі, потрапили до лікарень

Усім поставили один діагноз – сальмонельоз. А епідеміологи сьогодні, 26 вересня, назвали ймовірних винуватців масового отруєння, передає «Рівне вечірнє».

Хворих дітей, віком від 9 до 15 років, до лікарні почали доставляти ще 19 вересня з однаковими симптомами: температурою, болем у животі, нудотою та проносом. Окрім дітей, госпіталізували також вихователя та кухаря закладу. Більшість хворих потрапила до Здолбунівської ЦРЛ, ще кілька –  у Млинівську та Костопільську лікарні, адже інтернат у Мізочі – обласний, у ньому навчаються діти з психічними та фізичними вадами розвитку з усієї Рівненщини.

Ймовірним джерелом інфекції, зазначили в обласному лабораторному центрі МОЗ, могли стати два працівники харчоблоку, в яких виявили сальмонелу.

За словами завідувачки інфекційного відділення Здолбунівської ЦРЛ Людмили Ткачук, після антибіотикотерапії стан хворих став задовільним. Після того, як повторні аналізи підтвердять, що сальмонельоз вилікувано, і дітей, і дорослих відпустять додому.

Через масове отруєння у закладі минулої п’ятниці припинили навчання. Епідеміологи відібрали проби у продуктах та у харчоблоці школи. Сальмонелу знайшли в охолодженому сирому м’ясі та на поличці холодильника, тертці для варених овочів талотку для сирого м’яса.

Ймовірним джерелом інфекції, зазначили в обласному лабораторному центрі МОЗ, могли стати два працівники харчоблоку, в яких виявили сальмонелу.

– Обставини, що сприяли спалаху: недотримання правил особистої гігієни та порушення санітарно-гігієнічних вимог при приготуванні та зберіганні харчових продуктів. Про недотримання санітарно-гігієнічних вимог свідчить виявлення бактерії групи кишкової палички на робочих поверхнях та об'єктах довкілля (48% змивів незадовільні) та у продуктах (40% не відповідають санітарним вимогам), - йдеться у повідомленні лабораторного центру.

Керівництву закладу Держпродспоживслужба після позапланової перевірки вручила припис щодо неналежного зберігання продуктів, а правоохоронці за фактом порушення санітарних правил і норм розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на термін до трьох років, проте у поліції коментують: ще вирішуватимуть, чи є ознаки злочину у масовому отруєнні, а чи провадження закривати.

Telegram Channel