Курси НБУ $ 41.49 € 46.65

ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНИЙ СТРАЙК СЕЛЯН

“Молоко – не вода”, - скандували учасники попереджувального страйку, який відбувся у кількох населених пунктах Волині минулого вівторка...

Олена ДУДКЕВИЧ

“Молоко – не вода”, - скандували учасники попереджувального страйку, який відбувся у кількох населених пунктах Волині минулого вівторка. Його зініціювало волинське об’єднання лідерів сільських громад.

Ще два місяці тому об’єднання запросило до розмови за круглим столом переробників, представників контролюючих органів з метою загострити проблему низьких закупівельних цін на молоко і прийти до якогось компромісного рішення. Оскільки вимоги сільських лідерів практично лишились незадоволеними, вони вдалися до більш кардинальних дій. Лідери громад закликали селян 14 червня – в день, коли було оголошено попереджувальний страйк, - відмовитись від здачі молока на молокоприймальні пункти, блокувати пункти прийому молока та пересування молоковозів по області. Крім того, захисники селян звертались до міського населення на знак солідарності з селянами утримуватись від закупівлі молочної продукції торговельних марок “КОМО”, “Любарт” та “Рожищенський сирзавод”.
Фактично страйк розпочався об одинадцятій годині. У селі Копачівка Рожищенського району на трасі Луцьк-Ковель жителі найближчих сіл перекрили рух автотранспорту і, рухаючись по пішохідному переходу, тримали в руках транспаранти з написами “Молоко – не вода, це – кров села”, “Молочні королі, не пийте крові і не творіть біду”. Така процесія тривала п’ятнадцять хвилин. Потім селяни на півгодини звільняли дорогу і знову її перекривали. Водії, які рухались цією трасою, не всі з розумінням ставились до таких “перепон”. Особливо бурхливою була реакція водія закордонного автобуса з написом “Румунія”, який ніяк не хотів їхати в об’їзд і не мав бажання чекати. На місці страйку були присутні представники дорожньої автоінспекції і міліції, які й забезпечували порядок. Зовні така своєрідна акція протесту виглядала досить-таки мирно.
Щоправда, голова сільського комітету “Доброта” Рожищенського району Лідія Супрун розповіла, що напередодні страйку отримала папір за підписом виконуючого обов’язки начальника Рожищенського райвідділу міліції, в якому її попередили, що подібні дії підпадають під ознаки злочину статті 279 Кримінального кодексу (“Блокування транспортних комунікацій і захоплення транспортних підприємств”).
- Сьогодні селяни борються за економічні права, - сказав голова волинського об’єднання лідерів сільських громад Олег Савчук, - а міліція стоїть на сторожі прав переробників.
Страйкували у цей день і жителі Затурцівської сільської ради Локачинського району. Вони не продали 14 червня жодного літра молока переробникам. Рано-вранці блокували молокоприймальні пункти, а, вийшовши на дорогу, вимагали підняти закупівельну ціну на молоко, бо, мовляв, будуть продавати воду з озера – вона сьогодні дорожча.
Своєрідний “пункт пропуску” організували і жителі села Маньків. Сільські жіночки були рішуче налаштовані і співали “Разом нас багато”... Їх підтримували і сусіди з Війниці. Вони навіть корову вивели на дорогу, а свої претензії висловлювали не тільки до переробників, а й до депутата Верховної Ради Ігоря Єремєєва: “Єремєєв – не народний, твоя партія – також!”
О другій годині дня селяни припинили страйкувати. Однак голова об’єднання сільських лідерів Волині Олег Савчук сказав, що у випадку подальшого погіршення ситуації на закупівельному ринку молока, ігнорування вимог щодо укладення угод з селянами, в яких би враховувались економічні та правові інтереси виробників, об’єднання сільських лідерів буде створювати страйкові комітети та 28 червня оголошуватиме довготерміновий селянський страйк.
Telegram Channel