У медицину Волині залучать 30 мільйонів доларів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.39 € 29.52
У медицину Волині залучать 30 мільйонів доларів

Субпроект Світового банку на Волині у розпалі реалізації

facebook.com/SavchenkoOleksandr

У медицину Волині залучать 30 мільйонів доларів

Проекти на розгляд Світового банку подала 21 область. Лише вісім з них – виграли та отримали кошти. А наша, окрім того, увійшла до четвірки наймасштабніших

Реалізація субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» зрушила з місця. Про це на свої сторінці у «Фейсбуці» повідомив голова Волинською обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Про це стало відомо під час робочої зустрічі представників Світового банку, групи консультативної підтримки проекту при Міністерстві охорони здоров`я України та керівництва обласної державної адміністрації, яка відбулася учора, 11 жовтня 2018 року.

.Проект, який реалізовує Волинь, є масштабним і по грошах, і по структурі. Це тридцять мільйонів доларів. Обладнання, будівництво, навчання персоналу – це взаємопов`язаний ланцюжок.

— В мене запитання – чому нічого не зроблено за всі ці роки. Нарешті ми зрушили з місця освоєння коштів. Це кошти України, позика, яку ми будемо потім повертати. Якщо потрібно – прозвітуємо, нам вже є про що. Обладнання було придбано багато, розхідних матеріалів теж. Але це найменш трудомістка праця. Проблема в тому, що будувати нема кому, не вистачає робочих рук, - розпочав розмову голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

Консультант з координації впровадження регіональних субпроектів Євгенія Матюшко зауважила, що в області відчувається рука міцного керівника:
— Проект, який реалізовує Волинь, є масштабним і по грошах, і по структурі. Це тридцять мільйонів доларів. Обладнання, будівництво, навчання персоналу – це взаємопов`язаний ланцюжок. Але коли в березні йшла мова про реструктуризацію, то вас і підвело це капітальне будівництво. Тендери не проводилися й Банк порахував цей момент кризовим. Ми працюємо абсолютно на Вас, але ви повинні зрушити це з місця.

Субпроект Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» завершується у вересні 2020 року. На сьогоднішній день вже підписано 77 контрактів на суму 10,5 мільйонів доларів США, що становить 34,7% від суми позики.

Спеціаліст зі закупівель Світового банку Дмитро Донець, своєю чергою, зауважив, що присутня позитивна динаміна розвитку проекту в регіоні:
- Займаюся проектом рік, в основному робочими моментами. І бачу, що є позитивна динаміка. Ми маємо вирівнювати та покращувати ситуацію, бо потреба в медичній галузі присутня.

Субпроект Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» завершується у вересні 2020 року. На сьогоднішній день вже підписано 77 контрактів на суму 10,5 мільйонів доларів США, що становить 34,7% від суми позики.

— Ми зробимо максимум і в 2019 році використаємо кошти. В березні наступного року ви вже побачите зрушення. Я наразі особисто проводжу ревізію проекту та об`єктів. Ми покажемо достойну роботу, бо я по іншому не вмію, - резюмував Олександр Ілліч.

По завершенню зустрічі члени групи консультативної підтримки проекту при МОЗ України поїдуть оглядати два об`єкти капітального будівництва в рамках субпроекту та обладнання у Волинській обласній клінічній лікарні.