Курси НБУ $ 41.82 € 48.80

ВІДКРИТО ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО ПОЛЬЩІ У ЛУЦЬКУ

На відкритті консульства Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Войцех Галонзка сказав: — Виконуючи свої обов’язки, буду служити не тільки польським громадянам, але й всім українським громадянам, які мають добрі партнерські та приятельські стосунки і зв’язки з громадянами, різними установами та організаціями Польщі...

Про те, якого великого значення надається відкриттю консульства і з польської, і з української сторін, засвідчив високий рівень гостей і широке їх представництво. Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Войцех Галонзка представив багатьох поіменно. На урочистість прибули заступник міністра Міністерства закордонних справ РП Славомір Домброва, Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Марек Зюлковські, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Олександр Никоненко, Генеральний консул України в Любліні Іван Грицак, виконуючий обов’язки Генерального консула РП у Львові Янош Яблонські, міністр-генеральний секретар Ради охорони пам’яток та місць мученичества Анджей Пшевознік. В урочистості взяли участь представники влади міста Любліна і Люблінського воєводства, міст Холма і Замостя, керівники Волинської області і міста Луцька, а також Житомирщини і Рівненщини, адже Генеральне консульство — регіональне. Удостоїло честі своєю присутністю духовенство різних конфесій.
Генеральний консул РП у Луцьку Войцех Галонзка сказав:
— Виконуючи свої обов’язки, буду служити не тільки польським громадянам та польським осередкам у Рівненській, Волинській і Житомирській областях, але й всім українським громадянам, які мають добрі партнерські та приятельські стосунки і зв’язки з громадянами, різними установами та організаціями Польщі.
Присутніх привітав заступник міністра Міністерства закордонних справ РП Славомір Домброва. Він зазначив, що, незважаючи на вступ Польщі до Європейського союзу, міжрегіональна співпраця буде розширюватись і зміцнюватись. Цьому сприятиме і Генеральне консульство РП у Луцьку.
Від імені обласної ради та обласної державної адміністрації виступив голова облдержадміністрації Анатолій Француз. Він привітав з відкриттям Генерального консульства, побажав, щоб воно працювало ефективно. Анатолій Йосипович принагідно повідомив про новину — область отримала солідну іноземну інвестицію з Великобританії. В цьому році за вісім місяців одержано іноземних інвестицій стільки, скільки всього за десять минулих років. А це означає, що будуть нові робочі місця, буде заробітна плата...
— Я зовсім недавно, — сказав Анатолій Француз, — був присутній на відкритті Генерального консульства України у місті Любліні. Було так людно, як сьогодні в Луцьку. І були такі шановані люди, які є сьогодні тут. І ви знаєте, серце радується, що все це робиться для людей, для того, щоб ми могли спілкуватися, розвивати свої економічні, культурні відносини. Адже нас єднає давня історія і географічне розташування.
Голова облдержадміністрації Анатолій Француз разом з головою обласної ради Василем Дмитруком вручили Генеральному консулу художнє полотно, на якому — символ Луцька — старовинний замок.
— Як міському голові, — сказав у своєму виступі Антон Кривицький, — мені дуже приємно, що в місті Луцьку відкривається перша державна іноземна структура — Генеральне консульство Республіки Польща... Я думаю, що консульство РП буде працювати саме в напрямку поліпшення відносин економічних, культурологічних, наукових, просто людських стосунків між нашими народами.
На запрошення Генерального консульства у Луцьку в день його відкриття прибули представники осередка польської культури, що діє в місті Берестечко. Хліб—сіль було піднесено Генеральному консулу, а всім — пісенний подарунок у виконанні колективу Митницької загальноосвітньої школи Радивилівського району Рівненської області. Хвилюючу польську пісню про хлопця-поляка, який залишив дівчину в Україні і тужить за нею (просить поховати, як помре, на коханій Україні при коханій його дівчині), співали разом з юними артистами гості з Республіки Польща.
І ось — особливо урочистий момент: звучать гімни двох держав — Польщі та України.Традиційну стрічку перерізали заступник міністра Міністерства закордонних справ РП Славомір Домброва та голова обласної держадміністрації Анатолій Француз.
Освячення Генерального консульства здійснив ординарій Луцької дієцезії римсько-католицької церкви єпископ Маркіян Трофим’-як. Із словами благословення виступили також митрополит Луцький і Волинський УПЦ Ніфонт, митрополит Луцький і Волинський УПЦ Київського патріархату Яків. До речі, митрополит Ніфонт подарував Генеральному консулу статуетку орла — символ Польщі. Він побажав, щоб працівники консульства були такі ж пильні, як орел, і уважні до людей, які приходитимуть сюди, аби одержати візу на мандрування до Польщі чи то з матеріальних потреб, чи духовних.
Після урочистості був фуршет в стилі старовинних світських банкетів — звучала класична музика у виконанні ансамблю “Кантабіле”, проголошувались тости за дальший розвиток добросусідських відносин між польським і українським народами. Присутні на цій, уже неофіційній частині, зокрема банкіри, взяли участь в аукціоні, на який було виставлено срібні ювілейні монети (31 грам) і навіть одну металеву гривню. Зібрані кошти підуть на потреби Володимир-Волинської школи-інтернату.
З нагоди відкриття Генерального консульства РП у Луцьку до нашого обласного центру приїхали актори театрів Кракова (Польща), Києва і Львова. Лучани могли побачити у їх виконанні виставу “Мазепа” — дійство, достойне захоплення.
Катерина ЗУБЧУК.
Telegram Channel