Курси НБУ $ 41.73 € 49.12
Війна – тому не у кожен ліс на Волині тепер можна йти по ягоди чи гриби…

Збирати ягоди гребінками – заборонено!

Фото: ukr.net.

Війна – тому не у кожен ліс на Волині тепер можна йти по ягоди чи гриби…

Для того, щоб сезон заготівлі лісової продукції в час воєнного стану пройшов контрольовано та без порушень, начальниця Камінь-Каширської районної військової адміністрації Ольга Ващук скликала засідання відповідної комісії

«Прошу та закликаю дотримуватися заходів безпеки»

 В онлайн-режимі це питання обговорили з керівниками територіальних громад, представниками Поліського лісового офісу та податківцями.

– Діє воєнний стан, а відтак в окремих лісових масивах перебувати населенню категорично заборонено, за винятком військових, силовиків, рятувальників і лісівників, а також транспорту та техніки, що ними використовується. Зокрема, йдеться про 5-кілометрову зону Любешівської та Камінь-Каширської громад. Прошу та закликаю дотримуватися заходів безпеки, – наголосила Ольга Ващук.

За словами очільниці Камінь-Каширського відділу адміністрування податків, зборів із фізичних осіб та камеральних перевірок управління адміністрування фізичних осіб ГУДПС у Волинській області

Ірини Платонової, цьогоріч через погодні умови прогнозують менші об’єми заготівлі дарів лісу. Тип паче, що й ставки рентної плати зросли.

Не забувайте й про природні ризики – вужів, кліщів, спеку. 

– Минулого року до бюджетів органів місцевого самоврядування сплачено понад мільйон гривень податку. Тож громади зацікавлені в належному обліку заготівлі, адже від цього залежать додаткові фінансові вливання, – сказала Ірина Олександрівна.

Начальниця РВА Ольга Ващук звернулася до голів ТГ із пропозицією активізувати рейдові комісії:

– Створюйте робочі групи за участю лісівників, поліцейських, працівників податкової служби. Ми готові надати представників відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації. Контролюйте цей процес кожен на своєму місці.

Заготівля другорядних лісових матеріалів для потреб виробничої та комерційної діяльності належить до спеціального використання, проводиться за плату на підставі спеціального дозволу – лісового квитка та тільки в межах відведених ділянок лісу і виділеного ліміту. Тож у ході засідання нагадали про порядок його видачі.

«Ліс сам не прибирає – це наш обов’язок»

А лісівники через пресслужбу Поліського лісового офісу ще й попередили любителів збирати ягоди і гриби про відповідальність і небезпеку.

«У наших лісах розпочався ягідний сезон. Для Рівненщини та Волині це щороку – найактивніший період відвідування лісу. Люди йдуть родинами, в пошуках смаку літа. Та разом із цим зростає і навантаження на ліс – як екологічне, так і безпекове.

Щороку однією з головних загроз залишається вогонь. Навіть недопалок чи залишене без нагляду вугілля можуть обернутися катастрофою. «Багаття на кілька хвилин» іноді коштує десятиліть лісового життя. Нагадуємо: розпалювання вогню, спалювання сухої трави та кидання недопалків – не лише безвідповідально, а й грубе порушення Правил пожежної безпеки.

Ще одна щорічна проблема – сміття. Пластик, пляшки, серветки залишаються в лісі надовго й шкодять тваринам, ґрунту, воді. Ліс сам не прибирає – це наш обов’язок.

Окремо наголошуємо: збирати ягоди гребінками – заборонено. Це – варварський метод, який пошкоджує рослини і знищує майбутні врожаї. Використання гребінок – адміністративне порушення. Лісова охорона вже посилила патрулювання.

Не забувайте й про природні ризики – вужів, кліщів, спеку. Вирушаючи до лісу, подбайте про відповідний одяг, головний убір, питну воду та уважність. Ліс – це не лише місце для відпочинку, а й екосистема з живими організмами, не завжди безпечними для людини», – наголошує пресслужба Поліського лісового офісу. 

Олена ВОЛИНЕЦЬ.

Читайте також: На Волині з дна моторошного озера водолази підійняли тіло чоловіка.

Telegram Channel