Курси НБУ $ 29.25 € 30.77
ЗМІ вже «сватають» митрополита Луцького і Волинського Михаїла на патріаршество

Патріарх Філарет разом із митрополитами Михаїлом та Епіфанієм

Facebook

ЗМІ вже «сватають» митрополита Луцького і Волинського Михаїла на патріаршество

Мавляв, він є одним із найвірогідніших претендентів, якщо не балотуватиметься нинішній Предстоятель УПЦ КП Філарет

Предстоятелем Української автокефальної церкви найімовірніше стане котрийсь із очільників Київського патріархату, наразі можливих претендентів є кілька.

Деякі російські ЗМІ писали, що очолити нову Церкву може митрополит (МП) Вінницький і Барський Симеон, якого начебто протегує сам президент Порошенко.

Про це йдеться у матеріалі “Української правди”, інформує Новинарня.

Однак, відзначають, що змоделювати хоч якусь ситуацію, коли абсолютна більшість, яку на соборі матиме Київський патріархат, проголосує за кандидата з іншого табору, фактично неможливо.

Змоделювати хоч якусь ситуацію, коли абсолютна більшість, яку на соборі матиме Київський патріархат, проголосує за кандидата з іншого табору, фактично неможливо.

Водночас наразі неможливо і точно сказати, чи буде обраний керівником чинний Київський патріарх Філарет. Речники Московського патріархату заявляли, а деякі російські ЗМІ поширювали певні “документи” – начебто підписані предстоятелями УПЦ КП Філаретом та УАПЦ Макарієм листи до Вселенського патріарха Варфоломія, що вони нібито відмовляються від висування своїх кандидатур на керівника новостворюваної Церкви.

Але підтвердити чи спростувати достовірність цих “документів” наразі неможливо.

За даними видання, варіант, що нову Церкву очолить не патріарх Філарет, під час переговорів насправді розглядали.

“Якщо таке станеться, то найбільш імовірним предстоятелем самостійної Церкви джерела вважають нинішнього патріаршого намісника, а фактично праву руку Філарета, митрополита Епіфанія“, — йдеться в статті.

Мовляв, у КП є декілька інших впливових і авторитетних владик, як, наприклад, митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

При цьому церковники відзначають, коли його кандидатуру і розглядатимуть, то вона буде не єдиною. Мовляв, у КП є декілька інших впливових і авторитетних владик, як, наприклад, митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Загалом, якщо не з’являться якісь форс-мажорні обставини, то на Синоді 27-29 листопада Українській Церкві нададуть томос.

Паралельно з цим призначать спеціального екзарха Його Всесвятості, якого делегують на проведення об’єднавчого Собору в Україну.

На цьому Соборі, який найімовірніше відбудеться у Софії Київській, оберуть предстоятель нової Церкви.

За даними видання, після цього очільника Української Церкви запросять у Константинополь для проведення спільної служби із Вселенським патріархом, на якій йому фізично вручать  томос.

До слова, сам Філарет щодо висування своєї кандидатури неоднозначно заявив, що офіційно повідомить про це на Соборі.

Як повідомляла “Новинарня“, 11 жовтня за результатами Синоду в Стамбулі Вселенський патріархат оприлюднив документ, у якому підтвердив визнання недійсною анафеми патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія (через задоволення їхніх апеляцій) та визнав незаконним томос 1686 року про зверхність Московського патріархату над Київською митрополією.

Константинополь назвав Київ своєю ставропігією й оголосив, що продовжує реалізацію рішення про надання автокефалії церкві України.

Після цього глава Київської патріархії Філарет закликав УАПЦ та УПЦ МП готуватися до Об’єднавчого собору, на якому оберуть голову Помісної церкви, що отримає томос Константинополя.

15 жовтня на Синоді РПЦ в Мінську Російська церква засудила такі рішення Фанара з визнання “розкольників” та оголосила, що розриває зв’язок із Константинопольським (Вселенським) патріархатом.

Telegram Channel