Курси НБУ $ 41.78 € 48.99
У храмі на Волині виявили зафарбований малюнок (фото)

Замальований лик (зліва).

Фото: Юрій Велінець.

У храмі на Волині виявили зафарбований малюнок (фото)

У храмі села Біличі вивчають дияконські двері, під якими помітили зафарбований попередній малюнок, а також пам’ятники старої частини кладовища села Грибовиця

На одному з надгробків, датованим ХІХ століттям, виявили масонський знак.

Про це Суспільному 30 червня розповів провідний науковий співробітник Нововолинського історичного музею Юрій Велінець, який з власної ініціативи досліджує села громади.

Дослідження пам'ятників у селі Грибовиця

Зі слів історика, вигляд монумента свідчить, що його підготували для заможної людини. 

″На той час, щоб поставити такий монумент, потрібно було багато виділити коштів. Звичайні селяни, кріпаки, таке собі дозволити не могли. Це говорить про те, що людина, скоріше всього, могла належати до різних організацій, в тому числі й масонських, які в XIX столітті були досить поширені, — сказав Юрій Велінець.

 

 Він додав, що важливість похованої тут людини для села, будуть згодом досліджувати за допомогою архівних записів у Києві або в Житомирі. На двох сторонах пам’ятника є напис, присвячений Оеодору та Єлені Антоновим Мальцевим, яких не стало у 1893 році. Масонський знак розміщений на іншій стороні пам’ятника.

Дияконські двері у селі Біличі

У Свято-Михайлівському храмі села Біличі на дияконських дверях помітили рельєфні смуги. Зі слів історика, художник, малюючи зображення ангела, ймовірно замалював попередній ескіз.

″Думаю, що в 1930-х роках, коли відкривався новий храм, то було одне зображення, потім художник міг передумати, як його зобразити й зафарбував. Це було нормальне явище, бо не було розчинників, які б стерли зображення, тому малювали поверх іншого. Можливо, художник промахнувся у пропорціях″, — зазначив він.

Ангел намальований на тонкій деревоволокнистій плиті, під якою знаходиться наклеєне грубе полотно, повністю зафарбоване темно-зеленою фарбою. Як додав історик, під дошкою потенційно могло бути зображення, але на його думку, наймовірніше воно не збереглося.

Читайте також: «30 червня – Волинської ікони Богоматері: історія 700-літнього образу».

Реклама Google
 

Telegram Channel