Польська поліція порушила справу проти українця через наклейку з тризубом на машині - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Польська поліція порушила справу проти українця через наклейку з тризубом на машині

Наклейка була на кришці багажника автомобіля, поруч з нею було зображення лева – символу Львова, та герб Львова.

Zaxid.net

Польська поліція порушила справу проти українця через наклейку з тризубом на машині

Працівника Львівської політехніки Івана Кульчицького у польському місті Перемишль зупинили через те, що на його автомобілі була наліпка із зображенням тризубу – малого державного герба України

Ініціатор затримання, місцевий мешканець, який у польських ЗМІ фігурує як «пан Томаш», звинуватив львів'янина у «пропаганді бандеризму», хоча раніше польські дипломати офіційно стверджували, що наклейки з тризубом не суперечать жодним правовим нормам Польщі, передає Zaxid.net.

Стурбований поляк наздогнав автомобіль Кульчицького, підрізав, заблокував та викликав поліцію.

Як повідомляє місцевий сайт Nowiny24.pl, інцидент трапився ще у суботу, 17 листопада, на алеї Солідарності у Перемишлі, де місцевий мешканець «здійснив громадянське затримання автомобіля на українській реєстрації, на якому була бандерівська наклейка» – тризуб.

Побачивши тризуб, як пише польське видання, пан Томаш вийшов зі свого авто та підійшов до білого автомобіля Nissan Juke, яким подорожував Іван Кульчицький та почав вимагати зняти її. Кульчицький відмовив та поїхав. За кількасот метрів стурбований поляк наздогнав автомобіль Кульчицького, підрізав, заблокував та викликав поліцію.

Поліція на місці зареєстрували заяву Томаша про підозру на скоєння злочину за частиною 1 статті 256 кримінального кодексу Польщі. Івана Кульчицького допитали як свідка. Врешті, наліпку з автомобіля він таки зняв. У вівторок, 20 листопада, поліція почала офіційне розслідування цієї справи.

Іван Кульчицький працює координатором Національного контактного пункту «Інформаційні та комунікаційні технології» при Національному університеті «Львівська політехніка». На своїй сторінці у Facebook Кульчицький прокоментував інцидент.

Справжній український герб – це золотий тризуб на блакитному тлі. Той, який був на наклейці (автомобіля – ред.) – червоний на чорному тлі. То кольори ОУН-УПА, бандерівський символ, використання якого є у Польщі заборонене законом.

«Викликали місцеву поліцію для якої ситуація стала певним «менінгітом», адже є явне порушення всіх дорожніх правил зі сторони їх громадянина, а з іншого боку цей громадянин висуває нам звинувачення у злочині відповідно до нового варіанту польського закону про заборону тоталітаризму за яким нібито забороняється і певна українська символіка. Для поліції і їх місцевого експерта стало проблемою ідентифікації суті справи, ми витратили декілька годин на різні описи і пояснення. Приватно поліція попросила зняти знак, мовляв, вам можуть пошкодити авто на паркінгу», - розповів науковий працівник львівського університету.

Вже у відділку поліції наклейку з автомобіля Кульчицький все ж зняв. Він також розповів ZAXID.NET, що вже звернувся до генерального консула у Любліні Василя Павлюка з приводу цього інциденту та готує такі ж звернення до українського МЗС та інших відомств.

Місцеве ЗМІ також дають власну оцінку цьому інциденту, вважаючи, що український викладач все ж порушив польське законодавство.

«Справжній український герб – це золотий тризуб на блакитному тлі. Той, який був на наклейці (автомобіля – ред.) – червоний на чорному тлі. То кольори ОУН-УПА, бандерівський символ, використання якого є у Польщі заборонене законом», - зазначено у публікації Nowiny24.pl.