Намилувавшись цвітінням квітів, закачуємо рукави і беремося до праці. У серпні якраз дозріває насіння квітів. Якщо звільнити їх від насіння, то чимало з них зацвітуть повторно...
Галина УСІЙЧУК
Намилувавшись цвітінням квітів, закачуємо рукави і беремося до праці. У серпні якраз дозріває насіння квітів. Якщо звільнити їх від насіння, то чимало з них зацвітуть повторно.
Зараз можна розділяти кущі півоній, флоксів, ірисів, дельфініумів, королиці, хосту, піретруму. На новому місці вони ростимуть 5—6 років. За цей час грунт виснажується, а тому ямку для куща треба добре заправити органікою, курячим послідом чи компостом. Під клематіси можна внести склянку деревного попелу. Ця рослина любить нейтральний або слабколужний грунт. Водночас з попелу вона отримує необхідні для росту і цвітіння елементи. Уже відцвіли красуні-лілії. Листя їх жовтіє. Це сигнал, що біологічний цикл розвитку закінчився і рослина вступає у стан спокою. Посадковий матеріал слід обробити будь-яким фунгіцидом: Фундазолом, Татту, хлорокисом міді або Арцеридом з пульверизатора — і висадити на глибину, що дорівнює трьом діаметрам цибулини. Лілії люблять пухкий грунт. Тож на дно ямки киньте жменю піску і на нього посадіть цибулину. Він захищатиме її від гниття. Деякі сорти лілій розмножуються повітряними бульбочками. Не дайте їм пересохнути — висійте на грядки для дорощування, але не глибше як на три сантиметри. Якщо грунт сухий, полийте. Просяться, щоб їх поділили на кущики, й примули, стокротки. Розділіть їх — і тоді кожен кущ отримає “місце під сонцем” і навесні рясно зацвіте. с. Милуші Луцького району.