Курси НБУ $ 41.73 € 49.12

ТОРГИ НА АГРАРНІЙ БІРЖІ

Минулої середи у залі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулися торги аграрної біржі. За словами виконавчого директора аграрно-промислової біржі Андрія Марчука, всього на участь у торгах було подано 64 заявки...

Олена ДУДКЕВИЧ

Волинська аграрно-промислова біржа на теренах області працює з 2003 року. Вона пройшла акредитацію у Міністерстві аграрної політики і отримала висновок про відповідність щодо надання послуг з укладання угод купівлі-продажу сільськогосподарської продукції і продовольства для державних і регіональних потреб, а також реалізації сільгосппродукції з держресурсів і держрезерву.

У минулому році Волинська агропромислова біржа стала членом правління національної Асоціації бірж України. Протягом 2004 року їй вдалося укласти та зареєструвати 25 біржових угод на суму 1 мільйон 420 тисяч гривень, а також сім зовнішньоекономічних контрактів по експорту та імпорту сільськогосподарської продукції на 45 мільйонів 650 тисяч гривень.
Щоб залучити до участі в торгах більшу кількість брокерів, брокерські місця для агроторгових домів і сільгоспвиробників надавались безкоштовно. Спростила біржа і систему акредитування. Щоб взяти участь у біржових торгах, потрібно було підготувати і подати мінімальний пакет документів.
У залі, де, власне, й проходили торги, зібрались представники Волинської і Львівської областей. І хоч на продаж було виставлено 64 лоти, продати вдалося тільки два. Головна причина, - велика різниця в ціні, за якою сільгоспвиробники продають свою продукцію, і тим, що за неї готові платити покупці. Цікаво, що у пропозиції переважало жито групи “А”, а ось попит на нього виявився нульовий. Товаровиробники мали на меті продати пшеницю, ячмінь, тритикале, ріпак і навіть коріандр та гірчицю. А покупці прагнули купити переважно пшеницю різних класів, але пропонували за неї не більше 550 гривень. Лише 1000 тонн пшениці третього класу вдалося реалізувати за ціною 575 гривень за тонну і ще 150 тонн пшениці четвертого класу по 450 гривень. Загалом же продавці абсолютно не хотіли поступатись у ціні. Воно й не дивно, адже минулоріч вартість зерна була у півтора раза вища. Покупці, а це, переважно, переробні підприємства Волині, готові купувати фуражну кукурудзу (400 гривень за тонну), фуражний ячмінь (550), ріпак (1100).
Начальник головного управління агропромислового розвитку Анатолій Аршулік висловив сподівання, що на наступні торги, які відбуватимуться щосереди, буде залучено більше комерційних структур, і через біржу проходитиме не тільки зерно, передбачене для держрезерву. Від біржі він зажадав прозорішої і відкритішої роботи і побажав, аби вона несла інформацію до сільгоспвиробників, щоб вони добре орієнтувались на ринку.
Керівництво ж Волинської аграрно-промислової біржі звертає увагу бажаючих взяти участь у торгах на те, що їм потрібно укласти угоду на членство та заповнити акредитаційну картку.
Telegram Channel