Представники ОТГ будуть «юридично грамотними» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Представники ОТГ будуть «юридично грамотними»

Отримали практичні знання про особливості правої роботи в ОТГ

Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя

Представники ОТГ будуть «юридично грамотними»

Відбувся круглий стіл для працівників юридичних відділів, секретарів та старост об’єднаних територіальних громад 19 виборчого округу «Посилення спроможності ОТГ через високоякісний правовий супровід». Мета заходу - надання консультативної допомоги працівникам місцевих рад щодо активізації та вдосконалення правової роботи в громадах

Днями у Нововолинську Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя організувала круглий стіл для працівників юридичних відділів, секретарів та старост об’єднаних територіальних громад 19 виборчого округу «Посилення спроможності ОТГ через високоякісний правовий супровід» з метою надання консультативної допомоги працівникам місцевих рад щодо активізації та вдосконалення правової роботи в громадах.

Помічник-консультант народного депутата Ігоря Гузя, голова правління Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Андрій Бокоч наголосив на посиленні інституційної спроможності органів місцевого самоврядування у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги згідно стандартів і необхідності розробки нормативно-правової бази на місцевому рівні, яка б регламентувала виконання отриманих повноважень у різних сферах, та необхідності підвищення рівня правосвідомості усього населення ОТГ.

Про юридичний супровід та консультування укладення колективних та господарських угод, угод міжмуніципального співробітництва з учасниками заходу говорив Валентин Бобак, юрисконсульт управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради. Також він обговорив з учасниками заходу нюанси подачі недостовірної інформації, оціночних суджень та коли є сенс їх спростувати.

Юрист місцевої ради чи юрист усієї громади? Таким було запитання виконавчого директора Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентини Степюк, яке викликало цікаву дискусію присутніх. У результаті якої більшість учасників підтримали думку, що юрист повинен працювати на усю громаду, так як інтереси місцевої влади і виборців – спільні.

Про юридичний супровід та консультування укладення колективних та господарських угод, угод міжмуніципального співробітництва з учасниками заходу говорив Валентин Бобак, юрисконсульт управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради. Також він обговорив з учасниками заходу нюанси подачі недостовірної інформації, оціночних суджень та коли є сенс їх спростувати.

Зінаїда Купира, практикуючий адвокат, фахівець із великим досвідом роботи з юридичного супроводу установ та підприємств, презентувала деталі процедури та порядку виявлення, обліку, збереження та використання безхазяйного нерухомого майна та відумерлої спадщини на території ОТГ. В учасників заходу було багато проблемних запитань, з якими вони зустрічаються у процесі роботи, на які вони отримали професійні рекомендації та вичерпні відповіді. Зінаїда Купира також презентувала черговий номер журналу «Охорона праці», у якому вона, як провідний український експерт-правник, розповідає про Порядок відсторонення порушника від роботи зі зразками потрібних документів у статті «Закон попереджає: працюй тверезий!»

На прикладах відео уроків Вікторія Скриннік, начальник відділу Нововолинського бюро правової допомоги Володимир-Волинського місцевого Центру з надання безоплатної первинної правової допомоги, ознайомила із секретами публічної інформації з питань прозорості та підзвітності влади. Дала практичні рекомендації, як визначати публічну інформацію з обмеженим доступом.

Із впровадженням реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади відбувається поступова переорієнтація роботи системи безоплатної правової допомоги: від надання правових послуг окремим фізичним особам до розширення правових можливостей територіальних громад. Важливий акцент у цій роботі робиться на правороз’яснювальній роботі, а отримані у ході цієї зустрічі практичні знання про особливості правої роботи в ОТГ допоможуть спеціалістам цієї галузі ефективно реагувати на юридичні питання в умовах швидкозмінного суспільства.

Джерело: Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя