Курси НБУ $ 41.81 € 49.13
Що робили горохівські освітяни в Острозькій академії

Острозька академія - один з найпрестижніших навчальних закладів України.

oa.edu.ua

Що робили горохівські освітяни в Острозькій академії

«Обмін досвідом з питань національно-патріотичного виховання молоді» – таку назву мав семінар для заступників директорів з виховної роботи навчальних закладів району, який Горохівська районна організація профспілки працівників освіти і відділ освіти молоді та спорту райдержадміністрації ініціювали і провели в Національному університеті «Острозька академія» на Рівненщині

Горохівчани-освітяни біля Національного університету «Острозька академія».
Горохівчани-освітяни біля Національного університету «Острозька академія».

 Волинян зустріли ректор університету Ігор Пасічник і заступник ректора Юлія Харчук. Ігор Демидович ознайомив учасників із історією створення закладу, його життям від часу заснування (1576 року). Було цікаво дізнатися, що у престижному виші  діє п’ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, а студенти навчаються дев’ятнадцятьом спеціальностям  і є затребувані у  всьому світі.

Відвідали краєзнавчий музей - історико-культурний заповідник древнього Острога. Були в захопленні від великої кількості його експозицій, картин, посуду.

Екскурсію по академії провів  науковець пан Віктор. Музей історії Острозької академії -  це скарбниця духовності українського народу, пам'ять великої історії княжого періоду. Змістовна, подекуди навіть дотепна  розповідь екскурсовода  заінтригувала горохівчан.  Вразили терпкий запах минулого і вистраждане колективом академії сьогодення, безцінні експонати, композиції, світлини, іконописи, наукова бібліотека, сучасні архітектурні споруди, кабінет сакральної книги, підземна картинна галерея, парк університету з його скульптурами і щирість працівників вишу, які щоденною рутинною працею вражають гостей держави і зарубіжжя.

Відвідали краєзнавчий музей - історико-культурний заповідник древнього Острога. Були в захопленні від великої кількості його експозицій, картин, посуду.  Незабутньою була і екскурсія в музей книги та друкарства,   книжкова колекція якого нараховує 4 900 книг, в тому числі, майже півтора тисячі стародруків ХVІ-ХVІІІ століть та біля 150 рукописів ХVІ-ХХІ століть. 

Освітяни Горохівщини зустрілися з історичним славним  минулим свого народу, щоб ще раз переосмислити сьогодення, глибше зрозуміти, чи живемо мудро  й  у повазі до тих, хто  любив і любить Україну, як неньку.  

Горохівська районна організація профспілки працівників освіти і науки.

Telegram Channel