
Гурт "ЛТК" - проти сірості й буденності в музиці й житті.
Знайомтеся: гаражні інтелігенти — гурт «Львівський танцювальний клуб» (ФОТО, ВІДЕО)
Від «Мандата депутата» до ніжної лірики про Неї: гурт «ЛТК» співає про те, що відбувається в суспільстві, натякаючи на приховані сенси. Від цієї музики хочеться і сміятися, і плакати, танцювати і обійматися
Вони називають свою творчість протестом проти сірості й буденності. «Львівський Танцювальний Клуб» (ЛТК) заснований у грудні 2014–го львів'янами Павлом Мухою та Андріаном Поповичем. Нещодавно Андріан та Павло побували у редакції «Волині» і поділилися, як з простого бажання грати й співати перейти до серйозної творчості.
Спочатку вони брали участь у так званих молодіжних квартирниках, де хтось читав поезію, хтось співав чи грав, танцював. Вже тоді їх називали поміж собою «Львівським танцювальним клубом» за назвою першої пісні
Андріан: - Ми жили в одному районі, вчилися в одній музичній школі №8, але займалися музикою порізно, грали на гітарі і тромбоні, а потім здружилися і спробували щось написати разом. Це вдалося одразу, а вперше вийшли на публіку як гурт в січні 2015-го під час святкувань Різдва у Львові біля Оперного. Потім були фіналістами українського відбору на фесті SZIGET та «Хіт-конвеєрі» від телеканалу М2, брали участь у найбільших українських фестивалях Zaxidfest та Atlas Weekend.
Павло: - У 2017-му видали альбом «Качелі», а цьогоріч 12 квітня вийде «Лагідний», який записали на студії «Jenny Records». Це 7 пісень, пронизаних романтикою та драмою, і колоритом нашого улюбленого району — Сихова. Переплетіння музики, кохання і внутрішньої свободи людини. Альбом характеризує «ЛТК» як гурт, під який можна гупати й водночас плакати та обійматись.
У попередньому альбомі тонко сміються з політики, суспільних тем та навіть із шоубізнесу, у якому самі ж крутяться: «Щедрик» - не нова версія хіта, а натяк, що ми не те і не так святкуємо.
А ще "ЛТК" розвиває стійкість до спокус просто у себе на концертах, подаючи разом з піснею «Відро горілки» і справжнє відро оковитої. І спостерігають, чи може людина встояти перед спокусою чи ні.
Але найактуальніша пісня і кліп «Мандат» - про депутатів, які влаштовують бої за першість у парламенті. «Хочу мандата, мандата депутата, ніколи не відходити від банкомата»...», - яке це до болю знайоме.
Павло: - Колись ми робили «Свято депутата» біля Львівської міськради. Мали співати пісню «Мандат», подали заявку на проведення цього перформенсу, тобто, все офіційно. Розклеїли плакати: «Дякуємо за чисте місто!», «Боже, бережи наших депутатів» і такі різні «стьобні» штучки. Поліція одразу приїхала і не дозволила завозити апаратуру на Площу Ринок, ми вручну все носили, а після нашого «стьобу» заборонили в центрі міста музику з підзвучкою.
«Свято адвоката», «Робота», у кліпі якої знімалися актори театру, - варто почути, щоб зрозуміти, чому контентом слухачів цього гурту є не лише молодь і чому погане слово часом буває просто влучним.
Але коли «ЛТК» співає про кохання, то це чуттєво й лагідно. Пісня «Вона» з нового альбому про дівчину, яка «ходить боса по піску і шукає холодного моря». Кліп відзняли в Португалії на берегах Антантичного океану та біля скель з тамтешньою моделлю Сарою Карвальо. Це любовно-драматична історія емоційно спустошеної дівчини. Кажуть, пісня має прихований сенс, і кожен може знайти у ній щось своє. Але головне, що хочуть донести музиканти, - щоб люди знімали маски, жили без фальші і фейків, бо психологічний стан суспільства і так бажає кращого, а недовіра розпорошує ще більше.
До кожного концерту музиканти готуються концептуально. На концертах грають справжні тромбони й саксофони - «духова сакс-дивізія» - неповторний духовий звук мідних інструментів створює відповідний настрій. Соліст Павло Муха грає на тромбоні, Андріан Попович – на гітарі. Роман Гречило (бас-гітара), Віталій Кухарський (ударні), Анастасія Ільків (клавіші), Олексій Сов'як (гітара), Михайло Питель (саксофон), Ігор Лажовський (тромбон), Тарас Ковальчук (труба).
- А як стати популярними, щоб отримувати від творчості ще й гроші?
Андріан: - Тепер ми інвестуємо в гурт і заробляємо на цьому. Живемо, як в блокбастері, у якому робимо те, що любимо. Музика потребує не меншої праці, ніж будь-яка інша робота, ніхто не пише хітів, але деякі пісні ними стають. Часом покладаємо надії на одну, а хітовою стає інша. Вирішує аудиторія. Тому треба постійно працювати. Щоб записати альбом, мінімум потрібно 2 тисячі доларів. Але важливо при цьому артистові не загубити себе, бо енергія в матеріальному розтрачається. Ми працюємо з різною музикою: електро, фанком, але не тому, що шукаємо себе, а тому, що хочемо дати більше емоцій на концертах. Найбільша аудиторія, яку збирали — 15 тисяч у Тернополі. Енергія, драйв від концертів надихає, а ще - подорожі.
Павло: - Напочатках ми працювали з «Братами Гадюкіними», це помітно на нашій ранній творчості, але слухаємо різне, бо від інших вчимося, колись щодня збирали плей–лист із 20 нових пісень і слухали.
- Кожен наділений від Бога даром творити, і кожен по-своєму, але творити треба заради добра, без страху. Ми за максимальну відкритість, бо бачимо на концертах, як люди, які приходять в масках, виходять без них, і це чудово. Наче кулька, лопає понурість і людина починає розкриватися, танцює. Наша місія - піднімати куліси догори, щоб кожен був собою, - кажуть хлопці із гурту «ЛТК».
Композиції з альбому «Лагідний» можна придбати в якості синглів в магазині iTunes, Google play та слухати на YTMusic, Deezer, Spotify, Soundcloud, та у вільному доступі на www.lvivdanceclub.com, а також на каналі виконавців в YouTube
