Рейтинг: у Луцьку жити комфортніше, ніж у Рівному - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.39 € 29.52
Рейтинг: у Луцьку жити комфортніше, ніж у Рівному

Лучеськ займає 8-е місце серед обласних центрів, де найкраще жити.

volyn.tabloyid.com

Рейтинг: у Луцьку жити комфортніше, ніж у Рівному

Маленький Луцьк має такий самий бюджет, як велике Рівне. І якщо обласний центр Волині посідає 8-е місце за комфортністю життя серед обласних центрів України, то Рівне – лише 16-е

Про це пише Цензор.НЕТ.

Попри те, що у Луцьку живе на 30 тисяч людей менше, ніж у Рівному, ці сусідні міста мають практично однаковий бюджет, витрати якого становлять 2,7 мільярда гривень на рік. Якщо брати витрати на одного мешканця, то у Луцьку це 12,41 тис грн. (11 місце серед обласних центрів), а у Рівному – 10,93 тис грн..

Однак рівень комфортності проживання у місті не завжди залежить від розміру бюджету. Наприклад, Київ, який має рекордні бюджетні показники у 58,2 млрд грн., у рейтингу комфортності посідає лише 3 місце після Харкова та Вінниці. Львів – на 4 місці, у той час як індустріальне Запоріжжя, однакове з ним за населенням і бюджетом – лише 15-е.

Попри те, що у Луцьку живе на 30 тисяч людей менше, ніж у Рівному, ці сусідні міста мають практично однаковий бюджет, витрати якого становлять 2,7 мільярда гривень на рік.

Ще один приклад. Кропивницький за бюджетними витратами на душу населення випереджає Луцьк, але у рейтингу комфортності посідає лише 20-е місце.

Така різниця підтверджує гіпотезу про те, що рівень життя залежать не стільки від розміру доходу міста, а від бажання місцевої влади зробити це життя комфортнішим. Для того, щоб тримати місто в чистоті, пдітримувати належний рівень тротуарів та скверів, не потрібні надвеликі гроші.